Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8
Banská Bystrica

Doprava v meste

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DOPRAVA V MESTE

pridané 30.12.2015 11:29:56

Odvodnenie priestoru pred kontajnermi na odpad na Krivánskej ulici

V dosledku nepriaznivých spádových pomerov v okolí odstavnej plochy na kontajnery na Krivánskej ulici(obytné domy č.3-11 a 2-8) dochádza často k hromadeniu zrážkovej vody pred kontajnermi na separovaný zber.Prístup ku kontajnerom je sťažený a voda znečistená opadaným lístím a inými nečistotami zapácha.Minimálne 2 parkovacie miesta sú v období zrážok zaliate vodou.Prosím vykonať potrebné úpravy na odvedenie vody z parkovacej a odstavnej plochy do mestskej kanalizácie.Ďakujem.JURAJŽ


 
pridané 7.12.2015 15:28:03

Doprava pri hoteli LUX

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je možné, že po prestavbe hotela LUX a zavedení nového hlavného vchodu z pešej zóny si tam hotel vytvoril parkovisko označené nejakými prenosnými značkami, pričom pri konci parkoviska pred Domom kultúry je osadená značka Pešia zóna bez nejakej doplňujúcej tabule. Tá však ani nie je potrebná, keďže prístupová komunikácia vedie "poza" DK. Od doby otvorenia "nového" hlavného vchodu túto značku o pešej zóne nerešpektuje 99% vodičov a a príjazd k hotelu používajú túto "pešiu zónu". Pýtam sa, ako je možné parkovať v pešej zóne a používať ju ako cestu, keď dopravná značka hovorí niečo iné. A dosť divne to vyzerá, keď rovno pri schodoch vedúcich do parku stojí plno áut a chodci ich musia obchádzať nehovoriac o tom, že v prípade konania nejakej väčšej akcie v hoteli sa parkuje aj okolo "fontány" a všade, kade sú vydláždené plochy "pre peších". Prosím o zjednanie nápravy, aj keď som už osobne upozorňovala hliadkujúcu MP, nebadám, že by tam robili nejaké kontroly. Ďakujem.

Eva G.


 
pridané 4.12.2015 09:06:09

Osadenie reservé pre ZTP

Dobrý deň,
prosil by som o informácie aké sú podmienky a moje povinnosti aby bolo možné osadenie značky "reservé pre ZTP" pred bytovku?
Ďakujem
M. Cerovský


 
pridané 11.11.2015 12:00:57

Dopravná znacka

Chcel by som nahlásiť ,že na moste pri radvanskej železničnej stanici je dopravná značka ukazujúca smer Zvolen upevnená velmi nízko .Uz teraz sa niekto pokusal ju poskodiť.Bolo by potrebné ju upevniť vyššie,aby ju nebolo mozné odtrhnúť.v pripade,ze napadne sneh tak ju bez problémov nejaký vandal odtrhne.Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí, MsÚ Banská Bystrica ako správca miestnych komunikácií preveril váš podnet. Obhliadkou na mieste bolo zistené mierne poškodenie dopravného značenia, avšak dopravné značenie sa nachádza vo výške 3 m čo je dostatočne vysoko.

Bc. Ivan Földvári
MsÚ Banská Bystrica, oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí

Js


 
pridané 4.11.2015 11:29:47

krizovatka Lidl Sasova

Dobry den, chcela by som dat podnet na riesenie krizovatky Lidl, Sasova, ktora je v poslednych dnoch casto nefunkcna. Pre chodcov je tam velky problem prejst cez cestu, chodi tade vela deti do skoly - zo skoly, aspon pred a po vyucovani zabezpecit policajta, ktory by chodcov previedol.
vdaka

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
cestná svetelná signalizácia (CSS) na križovatke cesty III/06634 a Rudohorskej ul. pri obchodnom dome Lidl nie je v majetku a správe Mesta Banská Bystrica. Majiteľom CSS je spoločnosť Lidl Slovenská republika. Mesto Banská Bystrica upozornilo spoločnosť Lidl Slovenská republika na nefunkčnosť predmetnej CSS.

Jozef Gelien
Oddelenie dopravy a údržby MK a IS MsÚ Banská Bystrica

Petra Novakova


 
pridané 29.8.2015 16:06:14

Trasenie-vibrácie bytových domov na Viestovej ulici

Asi pred rokom som upozornil príslušných pracovníkov mesta tiež prostredníctvom tejto stránky, že pravdepodobne vinou "prepadnutého" zakončenia kanála dážďovej vody dochádza k neprípustným otrasom domov č. 14+16 a č. 17 na Viestovej ulici v BB, pri prejazde autobusov MHD a ťažších vozidiel. Zodpovední za údržbu tejto komunikácie vtedy promptne zareagovali a zakončenie kanála dali odborne opraviť. Súčasný stav je však taký, ako keby sa otrasy zväčšovali, v jednotlivých bytoch boli už spozorované aj drobné praskliny. Zistili sme, že priečne na opravený kanál sa cez celú vozovku nachádza trhlina, akýsi "tektonický zlom" ktorý môže byť príčinou týchto otrasov. Domnievame sa tiež že je tam pravdepodobne dutina vymletá vodou z kanalizácie. Ako máme pokračovať ďalej, aby nedošlo nedajbože k fatálnym následkom?

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň, pán Pálka,

keď sme v roku 2014 opravovali dažďové uličné vpuste (ďalej UV) na Viestovej ulici 14, išlo vlastne o výškovú úpravu UV a neboli zistené žiadne iné závady na odvodňovacom systéme. Podľa Vášho domnievania sa, že je tam pravdepodobne dutina vymletá vodou z kanalizácie, v predmetnej lokalite sa nachádza aj splašková kanalizácia a nie je jednoduché len tak určiť, že sa jedná o dažďovú kanalizáciu vo vlastníctve mesta Banská Bystrica. Pokiaľ by to bolo tak, ako tvrdíte, v mieste Vami popisovanej dutiny by vznikli na miestnej komunikácii jamy, ktoré zatiaľ neevidujeme. Problém bude asi niekde inde a možno ani nie v miestnej komunikácii.

Ivan Zehnal
Oddelenie údržby miestnych komunikácií
a inžinierskych sietí

Ján Pálka, Viestova 14, BB


 
pridané 29.5.2015 13:23:48

Križovatka Mýto

Prosíme vyriešiť bezproblémový výjazd z Jegorovovej ul. na Partizánsku cestu. Veľkým problémom sú autobusy na zastávke , cez ktoré nie je šanca vidieť prichádzajúce autá od Tlačiarní. Pomohlo by aj zrkadlo. Ďakujem za urýchlené vyriešenie. Na tomto výjazde v čase spičky od 14.00-do 18.00 sú denno denne kolízie.
Milanová

>>> ODPOVEĎ:

Križovatka "Mýto" je v riešení s ODI. Na základe posúdenia rozhľadových pomerov cestný správny orgán navrhol doplnenie DZ "STOJ, DAJ PREDNOSť V JAZDE" a dopravného zrkadla

Ing. Milan Ozdinec
vedúci oddelenia dopravných stavieb


 
pridané 19.5.2015 15:16:06

križovatka pred čerpacou stanicou Shell v centre BB

Dobrý deň, istotne mi dajú za pravdu všetci vodiči motorových vozidiel nielen v rannej špičke, že ako je možné pri odbočovaní do ľava /smer nám.Slobody/ dochádza ku kolíziám hlavne vtedy keď auto hneď za križovatkou odbočuje do ľava smerom k luxu na parkovisko. Autá sú nútené náhle pribrzdiť a niekedy aj zastaviť, lebo odbočujúce auto dáva prednosť oprotiídúcim autám. Tým pádom nielenže križovatka stratí plynulosť a upcháva sa ale hrozí aj ku kolíziám hlavne ráno, keď sa vodiči snažia prejsť križovatku na zelenú. Prečo tam nie je značka zákaz vjazdu? Autá odbočujúce na dotyčné parkovisko môžu využiť odbočovací pruh, ktorý je o pár metrov ďalej. Ďakujem


 
pridané 24.2.2015 20:37:36

vytlky na Polnej a vsade

Nedalo by sa do tych dier nasypat aspon par lopat asfaltovej drti? Minulu zimu ste s tymi cestami vela roboty nemali.... Ci pekne po starom?


 
pridané 29.1.2015 23:30:22

kamery na semaforoch

Dobrý deň.
Pri nášteve mesta Bánska Bystrica ma zaujali kamery umiestnené na semaforoch po ceste 66. Akú funkciu tam plnia tieto kamery?
Ďakujem, pekný zvyšok dňa

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň pán Silvester.
To čo Vás zaujalo na semaforoch v Banskej Bystrici na ceste I/66 sa nejedná o kamery ale o infračervené snímače, ktoré slúžia na monitorovanie hustoty premávky a zároveň k efektívnejšiemu riadeniu premávky na predmetnej cestnej svetelnej signalizácii.

Jozef Gelien
Oddelenie údržby miestnych komunikácií
a inžinierskych sietí MsÚ

Silvester


 
Položky 1-10 z 1086

dnes je: 13.2.2016

meniny má: Arpád

Dnes má službu:

Dr. MAX, Horná 60
Horná 60,
974 01 Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

68656917

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka