Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8
Banská Bystrica

Doprava v meste

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DOPRAVA V MESTE

pridané 11.11.2015 12:00:57

Dopravná znacka

Chcel by som nahlásiť ,že na moste pri radvanskej železničnej stanici je dopravná značka ukazujúca smer Zvolen upevnená velmi nízko .Uz teraz sa niekto pokusal ju poskodiť.Bolo by potrebné ju upevniť vyššie,aby ju nebolo mozné odtrhnúť.v pripade,ze napadne sneh tak ju bez problémov nejaký vandal odtrhne.Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí, MsÚ Banská Bystrica ako správca miestnych komunikácií preveril váš podnet. Obhliadkou na mieste bolo zistené mierne poškodenie dopravného značenia, avšak dopravné značenie sa nachádza vo výške 3 m čo je dostatočne vysoko.

Bc. Ivan Földvári
MsÚ Banská Bystrica, oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí

Js


 
pridané 4.11.2015 11:29:47

krizovatka Lidl Sasova

Dobry den, chcela by som dat podnet na riesenie krizovatky Lidl, Sasova, ktora je v poslednych dnoch casto nefunkcna. Pre chodcov je tam velky problem prejst cez cestu, chodi tade vela deti do skoly - zo skoly, aspon pred a po vyucovani zabezpecit policajta, ktory by chodcov previedol.
vdaka

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
cestná svetelná signalizácia (CSS) na križovatke cesty III/06634 a Rudohorskej ul. pri obchodnom dome Lidl nie je v majetku a správe Mesta Banská Bystrica. Majiteľom CSS je spoločnosť Lidl Slovenská republika. Mesto Banská Bystrica upozornilo spoločnosť Lidl Slovenská republika na nefunkčnosť predmetnej CSS.

Jozef Gelien
Oddelenie dopravy a údržby MK a IS MsÚ Banská Bystrica

Petra Novakova


 
pridané 29.8.2015 16:06:14

Trasenie-vibrácie bytových domov na Viestovej ulici

Asi pred rokom som upozornil príslušných pracovníkov mesta tiež prostredníctvom tejto stránky, že pravdepodobne vinou "prepadnutého" zakončenia kanála dážďovej vody dochádza k neprípustným otrasom domov č. 14+16 a č. 17 na Viestovej ulici v BB, pri prejazde autobusov MHD a ťažších vozidiel. Zodpovední za údržbu tejto komunikácie vtedy promptne zareagovali a zakončenie kanála dali odborne opraviť. Súčasný stav je však taký, ako keby sa otrasy zväčšovali, v jednotlivých bytoch boli už spozorované aj drobné praskliny. Zistili sme, že priečne na opravený kanál sa cez celú vozovku nachádza trhlina, akýsi "tektonický zlom" ktorý môže byť príčinou týchto otrasov. Domnievame sa tiež že je tam pravdepodobne dutina vymletá vodou z kanalizácie. Ako máme pokračovať ďalej, aby nedošlo nedajbože k fatálnym následkom?

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň, pán Pálka,

keď sme v roku 2014 opravovali dažďové uličné vpuste (ďalej UV) na Viestovej ulici 14, išlo vlastne o výškovú úpravu UV a neboli zistené žiadne iné závady na odvodňovacom systéme. Podľa Vášho domnievania sa, že je tam pravdepodobne dutina vymletá vodou z kanalizácie, v predmetnej lokalite sa nachádza aj splašková kanalizácia a nie je jednoduché len tak určiť, že sa jedná o dažďovú kanalizáciu vo vlastníctve mesta Banská Bystrica. Pokiaľ by to bolo tak, ako tvrdíte, v mieste Vami popisovanej dutiny by vznikli na miestnej komunikácii jamy, ktoré zatiaľ neevidujeme. Problém bude asi niekde inde a možno ani nie v miestnej komunikácii.

Ivan Zehnal
Oddelenie údržby miestnych komunikácií
a inžinierskych sietí

Ján Pálka, Viestova 14, BB


 
pridané 29.5.2015 13:23:48

Križovatka Mýto

Prosíme vyriešiť bezproblémový výjazd z Jegorovovej ul. na Partizánsku cestu. Veľkým problémom sú autobusy na zastávke , cez ktoré nie je šanca vidieť prichádzajúce autá od Tlačiarní. Pomohlo by aj zrkadlo. Ďakujem za urýchlené vyriešenie. Na tomto výjazde v čase spičky od 14.00-do 18.00 sú denno denne kolízie.
Milanová

>>> ODPOVEĎ:

Križovatka "Mýto" je v riešení s ODI. Na základe posúdenia rozhľadových pomerov cestný správny orgán navrhol doplnenie DZ "STOJ, DAJ PREDNOSť V JAZDE" a dopravného zrkadla

Ing. Milan Ozdinec
vedúci oddelenia dopravných stavieb


 
pridané 19.5.2015 15:16:06

križovatka pred čerpacou stanicou Shell v centre BB

Dobrý deň, istotne mi dajú za pravdu všetci vodiči motorových vozidiel nielen v rannej špičke, že ako je možné pri odbočovaní do ľava /smer nám.Slobody/ dochádza ku kolíziám hlavne vtedy keď auto hneď za križovatkou odbočuje do ľava smerom k luxu na parkovisko. Autá sú nútené náhle pribrzdiť a niekedy aj zastaviť, lebo odbočujúce auto dáva prednosť oprotiídúcim autám. Tým pádom nielenže križovatka stratí plynulosť a upcháva sa ale hrozí aj ku kolíziám hlavne ráno, keď sa vodiči snažia prejsť križovatku na zelenú. Prečo tam nie je značka zákaz vjazdu? Autá odbočujúce na dotyčné parkovisko môžu využiť odbočovací pruh, ktorý je o pár metrov ďalej. Ďakujem


 
pridané 24.2.2015 20:37:36

vytlky na Polnej a vsade

Nedalo by sa do tych dier nasypat aspon par lopat asfaltovej drti? Minulu zimu ste s tymi cestami vela roboty nemali.... Ci pekne po starom?


 
pridané 29.1.2015 23:30:22

kamery na semaforoch

Dobrý deň.
Pri nášteve mesta Bánska Bystrica ma zaujali kamery umiestnené na semaforoch po ceste 66. Akú funkciu tam plnia tieto kamery?
Ďakujem, pekný zvyšok dňa

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň pán Silvester.
To čo Vás zaujalo na semaforoch v Banskej Bystrici na ceste I/66 sa nejedná o kamery ale o infračervené snímače, ktoré slúžia na monitorovanie hustoty premávky a zároveň k efektívnejšiemu riadeniu premávky na predmetnej cestnej svetelnej signalizácii.

Jozef Gelien
Oddelenie údržby miestnych komunikácií
a inžinierskych sietí MsÚ

Silvester


 
pridané 1.12.2014 19:56:34

Parkovacie miesta Tatranská ulica. 2

Dobrý deň.
Vaša odpoveď je v duchu nič nepovedať. Nechápem, prečo by mal niekto mať za tie isté peniaze o 10 cm širšie parkovacie miesto ako druhý, ktorý si tak isto platí za prenájom miesta. Vedľajšie parkovacie miesta sú širšie ako naše a za takú istú ročnú platbu. Považujem to za diskrimináciu a hľadám spôsob ako kde sa domáhať svojich práv na rovnaké parkovacie miesto za rovnakú ročnú sadzbu, aké majú vymerané vedľajšie parkovacie miesta. Zvažujem podanie na SOI a medializáciu v niektorej televízii.
Ďalej ste odignorovali otázku namaľovaných – nenamaľovaných krížov na vyhradených parkovacích miestach od zastávky vyššie do konca Tatranskej ulice. Nevyjadrili ste sa ani na do vozovky zasahujúce nádoby na komunálny odpad, ktoré nám sťažujú parkovanie do užšie vymeraných parkovacích miest. Hlavne, že ste vymerali parkovacie miesto 6 m na dĺžku, kde po vymeraných parkovacích miestach prechádzajú vozidlá jazdiace cez Tatranskú ulicu. Som zvedavý, čo bude cez zimu, keď napadne sneh a bude nahrnutý po krajoch ulice a ja zaparkujem vozidlo na kraj vyhradeného parkovacieho miesta smerom do cesty. Budem na svojom vyhradenom mieste, ale popri mojom vozidle a kontajneroch asi nikto neprejde. Čo potom?
Žiadam Vás o odpoveď, lebo uvedené otázky zaujímajú viacerých obyvateľov, s ktorými som sa stretol pri premeriavaní parkovacieho miesta.

Peter


 
pridané 28.11.2014 11:16:13

Umiestnenie zastávky MHD na ulici Hlboká,Stará Sásová - sťažnosť

Dobrý deň,
Obyvatelia rodinného domu č. 4 na ulici Hlboká, protestujeme proti umiestneniu zastávky MHD v tesnej blízkosti nášho domu nakoľko dochádza k narušovaniu nášho súkromia, ako aj k nadmernej hlučnosti. Vychádzajúc z doterajšej skúsenosti sme si mysleli, že si na hlučnosť autobusov časom zvykneme, ale na takú vysokú hlučnosť, najmä pri rozbiehaní sa autobusu sa to absolútne nedá, najmä ak je zastávka umiestnená vo vzdialenosti cca. 3 m od našich okien. Hlučnosť je vysoká aj napriek tomu, že na dome sú osadené plastové okná.
Ďalej protestujeme proti tomu, aby vodiči autobusov pristavovali vozidlá pred našou hlavnou bránou pre vstup do dvora osobným autom, ako aj pred malou bráničkou, čím nám znemožňujú vychádzanie z RD.
Umiestnenie tejto zastávky je na tomto mieste z nášho pohľadu absolútne nevhodné, pretože je tesne za zákrutou a v tesnej blízkosti nášho domu. Taktiež chodník pre nástup a výstup z autobusu je úzky a s vysoko osadenými cestnými obrubníkmi, čo ohrozuje samotných cestujúcich pri nastupovaní a vystupovaní z autobusu a najmä pri vykladaní a nakladaní detských kočíkov. O bezbariérovosti tejto zastávky pre telesne postihnutých ani nehovoriac. Je len otázkou času, kedy dôjde na tejto zastávke k nejakému úrazu. Z horeuvedených dôvodov žiadame spomínanú zastávku zrušiť, alebo premiestniť na iné miesto, ktoré bude vyhovovať po všetkých stránkach.

>>> ODPOVEĎ:

K 1.1.2012 z technických a ekonomických dôvodov prestali premávať citybusy do „starej Sásovej“ a táto skutočnosť vyvolala veľkú nespokojnosť občanov tejto lokality. Uskutočnilo sa viacero stretnutí s občanmi, vytypovali sa trasy, ktoré boli testované vozidlami a technický stav miestnych komunikácií umožnil vedenie autobusovej dopravy. Od 1. marca 2012 Mesto Banská Bystrica zabezpečilo autobusovú dopravu linkami číslo 100 (dva spoje denne ), číslo 80 (10 párov spojov denne) a linkou číslo 29 počas soboty a nedele (7 párov spojov denne) so zriadením zastávky MHD na Hlbokej ulici ako najvhodnejšieho miesto z hľadiska dostupnosti zastávky pre cestujúcich i z dopravného hľadiska.
Na linkách číslo 100, 80 a 29 sú nasadzované vozidla, ktoré sú vybavené motormi s ekologickým pohonom na zemný plyn a spĺňajú ekologické normy. Upozornili sme dopravcu na správne zastavovanie autobusov tak, aby Vám bol umožnený výjazd z dvora.
Z vyššie uvedených dôvodov Mesto Banská Bystrica nebude uvažovať o zrušení zastávky na Hlbokej ulici.

Mária Jagerčíková
Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí


 
pridané 24.11.2014 18:44:52

Parkovacie miesta Tatranská ulica.

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať kompetentných pracovníkov MsÚ ako je možné, že po rekonštrukcii cesty a parkovacích plôch na Tatranskej ulici 89 - 97, kde si platíme vyhradené parkovacie miesto za nemalý ročný poplatok, je zrazu po namaľovaní čiar naše parkovacie miesto o vyše 20 cm užšie. Dokonca aj vedľajšie vyhradené parkovacie miesta sú širšie. Ďalej by som chcel vedieť, prečo na začiatku Tatranskej ulici namaľovali na vyhradené parkovacie miesta kríže, ale od zastávky vyššie kríže už nie sú namaľované.
Uvedený stav šírky vyhradených parkovacích miest podľa môjho názoru nespĺňa predpísané rozmery ( po mojom premeraní je šírka parkovacieho miesta 228 cm z pôvodných 250 cm ), nakoľko je obťažné po zaparkovaní z vozidla vystúpiť a prejsť z nákupom popri vozidle. A to nehovorím o sťaženom parkovaní do takého úzkeho priestoru, keď sú vedľajšie pakovacie miesta obsadené, pretože oproti nášmu pakovaciemu miestu zasahujú do vozovky ešte aj nádoby na komunálny odpad.
Žiadam zodpovedných pracovníkov o vyjadrenie, prečo došlo k vymedzeniu užšieho parkovacieho miesta a aké podniknete kroky k náprave.


>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
Parkovacie miesta na Tatranskej ulici po výmene zatrávňovacích panelov za asfaltovú plochu sa nanovo vyznačovali vodorovným dopravným značením (VDZ). Šírka parkovacích miest pre vyhradené parkovanie bola vyznačená od 240 cm po 250 cm. Niektoré predchádzajúce vyhradené parkovacie miesta túto šírku výrazne prevyšovali a po doplnení VDZ sa tieto parkovacie miesta upravili na už uvedenú šírku od 240 cm po 250 cm. Šírka parkovacieho miesta sa meria od stredu deliacich čiar, ktorých šírka je 12,5 cm a vymedzujú konkrétne parkovacie miesto. To znamená, že ak ste merali svoje vyhradené parkovacie miesto ako vnútorný priestor medzi deliacimi čiarami a namerali ste 228 cm, musíte si k tomu pripočítať ešte 12,5 cm, čím dostanete šírku parkovacieho boxu 240,5 cm, čo je v súlade s platnou STN normou č. 73 6056. Ak máte ešte nejaké otázky ohľadne vahradeného parkovania, môžete nás kontaktovať na tel. č. 4330611.

Bc. Ivan Földvári
Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí

Peter


 
Položky 1-10 z 1083


English version

65487235

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka