Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Doprava v meste

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DOPRAVA V MESTE

pridané 31.8.2016 17:37:50

Autobusy

Dobrý deň veľmi by pomohlo posunutie autobusu číslo 33 z času 6:50 zo zastávky THK-otočka na smer Senica na čas 7:20 alebo 7:30. Veľmi by to pomohlo a vyhovelo mnohým ľuďom.
A taktiež sa chcem opýtať či by sa nemohli do premávky opäť dostať tie minibusy čísla 101,102...veľa ľudí ako aj ja si ich nevedelo vynachváliť. Snimi sme sa dostali skoro všade...no teraz sa mi stáva že musím niekedy aj trikrát prestupovať aby som sa dostala niekde a myslím ,že hlavne starším ľuďom by tieto linky vyhovovali:)
Ďakujem za skorú odpoveď


 
pridané 25.4.2016 19:21:34

Parkovanie na sídliskách

Chcel by som sa vyjadriť k príspevku p. Modranského v Radničných novinách. Píše tam že Švajčiari idú peši za nákupom do menších obchodov. Ale sa už nezmieňuje že ak stavitel, developer chce postaviť bytový dom, predajňu a pod. musí napríklad k bytovému domu na jednu bytovú jednotku zabezpečiť minimálne dve parkovacie miesta. U nás sa postavý bytový dom bez parkovacích miest, alebo ako je to na kyjevskom námestí, zabrali sa miesta už existujúceho parkoviska a vihradilisa pre novú bytpvku za poplatok. Aj tak tam nie je dostatok parkovania aspoň jedno miesto pre jeden byt. A koľko parkovacích miest vznikne pri nových stavbách na Huštáku? Asi ani jedno ešte sa aj ubrali. Ďakujem

Miro


 
pridané 17.4.2016 14:42:44

Trolejbus do Sasovej

Plánuje mesto so zavedenim trolejbusov aj do Sasovej a Podlavic?

Iskra


 
pridané 12.3.2016 23:18:46

Kolobežkár v pešej zóne

Dobrý deň prajem,
mohli by ste mi prosím povedať či môže kolobežkár prechodom cez námestie v pešej zóne jazdiť na kolobežke (odrazom nohy) alebo či musí ísť popri nej. Poprípade ak existujú nejaké ďalšie zákazy pre kolobežkárov v pešej zóne alebo celkovo. Ďakujem pekne

DB


 
pridané 30.12.2015 11:29:56

Odvodnenie priestoru pred kontajnermi na odpad na Krivánskej ulici

V dosledku nepriaznivých spádových pomerov v okolí odstavnej plochy na kontajnery na Krivánskej ulici(obytné domy č.3-11 a 2-8) dochádza často k hromadeniu zrážkovej vody pred kontajnermi na separovaný zber.Prístup ku kontajnerom je sťažený a voda znečistená opadaným lístím a inými nečistotami zapácha.Minimálne 2 parkovacie miesta sú v období zrážok zaliate vodou.Prosím vykonať potrebné úpravy na odvedenie vody z parkovacej a odstavnej plochy do mestskej kanalizácie.Ďakujem.JURAJŽ


 
pridané 7.12.2015 15:28:03

Doprava pri hoteli LUX

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je možné, že po prestavbe hotela LUX a zavedení nového hlavného vchodu z pešej zóny si tam hotel vytvoril parkovisko označené nejakými prenosnými značkami, pričom pri konci parkoviska pred Domom kultúry je osadená značka Pešia zóna bez nejakej doplňujúcej tabule. Tá však ani nie je potrebná, keďže prístupová komunikácia vedie "poza" DK. Od doby otvorenia "nového" hlavného vchodu túto značku o pešej zóne nerešpektuje 99% vodičov a a príjazd k hotelu používajú túto "pešiu zónu". Pýtam sa, ako je možné parkovať v pešej zóne a používať ju ako cestu, keď dopravná značka hovorí niečo iné. A dosť divne to vyzerá, keď rovno pri schodoch vedúcich do parku stojí plno áut a chodci ich musia obchádzať nehovoriac o tom, že v prípade konania nejakej väčšej akcie v hoteli sa parkuje aj okolo "fontány" a všade, kade sú vydláždené plochy "pre peších". Prosím o zjednanie nápravy, aj keď som už osobne upozorňovala hliadkujúcu MP, nebadám, že by tam robili nejaké kontroly. Ďakujem.

Eva G.


 
pridané 4.12.2015 09:06:09

Osadenie reservé pre ZTP

Dobrý deň,
prosil by som o informácie aké sú podmienky a moje povinnosti aby bolo možné osadenie značky "reservé pre ZTP" pred bytovku?
Ďakujem
M. Cerovský


 
pridané 11.11.2015 12:00:57

Dopravná znacka

Chcel by som nahlásiť ,že na moste pri radvanskej železničnej stanici je dopravná značka ukazujúca smer Zvolen upevnená velmi nízko .Uz teraz sa niekto pokusal ju poskodiť.Bolo by potrebné ju upevniť vyššie,aby ju nebolo mozné odtrhnúť.v pripade,ze napadne sneh tak ju bez problémov nejaký vandal odtrhne.Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí, MsÚ Banská Bystrica ako správca miestnych komunikácií preveril váš podnet. Obhliadkou na mieste bolo zistené mierne poškodenie dopravného značenia, avšak dopravné značenie sa nachádza vo výške 3 m čo je dostatočne vysoko.

Bc. Ivan Földvári
MsÚ Banská Bystrica, oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí

Js


 
pridané 4.11.2015 11:29:47

krizovatka Lidl Sasova

Dobry den, chcela by som dat podnet na riesenie krizovatky Lidl, Sasova, ktora je v poslednych dnoch casto nefunkcna. Pre chodcov je tam velky problem prejst cez cestu, chodi tade vela deti do skoly - zo skoly, aspon pred a po vyucovani zabezpecit policajta, ktory by chodcov previedol.
vdaka

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
cestná svetelná signalizácia (CSS) na križovatke cesty III/06634 a Rudohorskej ul. pri obchodnom dome Lidl nie je v majetku a správe Mesta Banská Bystrica. Majiteľom CSS je spoločnosť Lidl Slovenská republika. Mesto Banská Bystrica upozornilo spoločnosť Lidl Slovenská republika na nefunkčnosť predmetnej CSS.

Jozef Gelien
Oddelenie dopravy a údržby MK a IS MsÚ Banská Bystrica

Petra Novakova


 
pridané 29.8.2015 16:06:14

Trasenie-vibrácie bytových domov na Viestovej ulici

Asi pred rokom som upozornil príslušných pracovníkov mesta tiež prostredníctvom tejto stránky, že pravdepodobne vinou "prepadnutého" zakončenia kanála dážďovej vody dochádza k neprípustným otrasom domov č. 14+16 a č. 17 na Viestovej ulici v BB, pri prejazde autobusov MHD a ťažších vozidiel. Zodpovední za údržbu tejto komunikácie vtedy promptne zareagovali a zakončenie kanála dali odborne opraviť. Súčasný stav je však taký, ako keby sa otrasy zväčšovali, v jednotlivých bytoch boli už spozorované aj drobné praskliny. Zistili sme, že priečne na opravený kanál sa cez celú vozovku nachádza trhlina, akýsi "tektonický zlom" ktorý môže byť príčinou týchto otrasov. Domnievame sa tiež že je tam pravdepodobne dutina vymletá vodou z kanalizácie. Ako máme pokračovať ďalej, aby nedošlo nedajbože k fatálnym následkom?

>>>ODPOVEĎ:

Dobrý deň, pán Pálka,

keď sme v roku 2014 opravovali dažďové uličné vpuste (ďalej UV) na Viestovej ulici 14, išlo vlastne o výškovú úpravu UV a neboli zistené žiadne iné závady na odvodňovacom systéme. Podľa Vášho domnievania sa, že je tam pravdepodobne dutina vymletá vodou z kanalizácie, v predmetnej lokalite sa nachádza aj splašková kanalizácia a nie je jednoduché len tak určiť, že sa jedná o dažďovú kanalizáciu vo vlastníctve mesta Banská Bystrica. Pokiaľ by to bolo tak, ako tvrdíte, v mieste Vami popisovanej dutiny by vznikli na miestnej komunikácii jamy, ktoré zatiaľ neevidujeme. Problém bude asi niekde inde a možno ani nie v miestnej komunikácii.

Ivan Zehnal
Oddelenie údržby miestnych komunikácií
a inžinierskych sietí

Ján Pálka, Viestova 14, BB


 
Položky 1-10 z 1090

dnes je: 1.10.2016

meniny má: Arnold

Dnes má službu:

Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 1.10. - 2.10.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
Sobota 1.10. - 2.10.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

77334554

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka