Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6
Banská Bystrica

Doprava v meste

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DOPRAVA V MESTE

pridané 25.9.2014 09:19:26

pokračovanie

Pri mojej poslednej návšteve Banskej Bystrice som pozoroval dopravu na Huštáku – na veľkom kruháči sa autá zastavovali už pred ním pretože semafory nestačili prepúšťat na Strieborné námestie. Tým sa kruháč znefunkčňuje ráno a poobede na cca dve hodiny. Malý kruháč zas nestačí odvádzať a privádzať autá – a tak zo Strieborného námestai autá čast stoja už od križovatky.
Riešenie?

Urobiť zdvojený veľký kruháč – nadstaviť druhý a malý odľačiť tretím kruháčom ktorý by odvádzal autá prichádzajúce z nového sídliska nad plážovým kúpaliskom poza ESC. Zvádzať dopravu zo Strieborného od od sídliska dohromady je travestia.

Pravdepodobne by bolo najlepšie tento kruháč úplne zrušiť pretože aj jeho šikmá poloha je veľmi nevhodná, nehovoriac o balkánskom riešení pre chodcov, ktorí musia behať pomedzi autá ako zajace.

Moje komplexné riešenie by znamenalo o.i., že chodci by pokojne prechádzali POD týmto dopravným uzlom.

ESC v podstate vadí plynulosti dopravy a nemala tam nikdy byť postavená.

LeoPodstanický


 
pridané 24.9.2014 15:56:19

podzemné mesto

obrý deň,
na MÚ som už dávnejšie zaslal a pána primátora oboznámil s mojou viziou podzemného mesta s centrálnym bodom pod ESC - Bystrica má v tejto oblasti úzke miesto a je potrebné to riešiť nie jedným podchodom ale koncepčne, na 100 rokov. Tj. urobiť podzemné centrum pod ESC s chodbami siahahajúcimi pod námestie SNP, Malú stanicu a až k AS, s pohyblivými chodníkmi. Rovnako v centrálnom bode bude perspektivne potrebné urobiť uzlový bod pre metrovlak, ktorý by mohol v budúcnosti zo stranky Hronsek zachádzať jednak pod ESC a potom sa vetviť pod hlavné sídlíská a na druhej strane vychádzať za hlavnou stanicou. Súčasná jednokoľajka je z perspektívneho pohľadu archaizmom pre hlavné cetrum stredoslovenského kraja ktoré si nárokuje ambíciu byť hlavným mestom spolu so Zvolenom.

Svoju predstavu som realizoval aj grapficky a zaslal ÚHA. Bolo zo strany ÚHA zamietnutá so slovami "nie je vhodné dostať chodca ppod zem".
Základnými motívmi sú:
- bezpečnosť a komfort chodcov - prechod zo sídlisk do mesta bez styku s automobilom, využitie pozdemných pohyblivých chodníkov, prechod cez relatívne veľké územie v stabilnej teplote, bez vystavenia poveternostným vplyvom
- bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky - návrh komunikácií bez križovania
- celková revitalizácia miesta kde sa namiesto koncepčného riešenia riešenia postavila ESC

LeoPodstanický


 
pridané 13.9.2014 08:47:18

osvetlenie

Pisem sem uz druhy krat! moj prvy prispevok vobec nezobrazilo...Na ulici Ďumbierska smer na byvalu postu vobec nesvietia poulicne lampy. Je tam zastavka autobusu. Odporucam kompetentnym, aby sa prisli pozriet rano o 5-tej hodine, aka je tam tma! Oproti zastavky taktiez nesvietia poriadne dve lampy, takze sa moze stat, ze vas vodic autobusu vobec nevidi, ze stojite na zastavke, a to uz vobec nehovorim o tom, ze ak vas tam niekto fizicky napadne, vobec nebudete vediet, komu sa mate "podakovat" ...Žiadam o urychlenu napravu!

motyl


 
pridané 7.9.2014 20:19:27

Maraton

Dobrý deň prajem kompetentným ľudom z mesta! Potreboval som sa dostať dnes počas trvania maratonu na vlakovu stanicu, kde bola cesta mimochodom uzavretá! Co je to za ROZUM uzavrieť príjazdove cesty na autobusovú a železničnú stanicu. Isli sme skor, lebo som vedel ze budú obmedzenia kvoli maratonu (že značné obmedzenia, ako ste uvádzali v Radičných novinách?, to mi tak trošku nesedí, kedže bola uzavretá celá ulica 29 augusta. ) ... Ale aby som sa trepal s ťažkou batožinou od pošty na mýte na stanicu, to je trošku veľa nemyslíte?? Kto chcel sa dostal, kto nie, mal smolu. Argument, že bola treba vyraziť skôr je asi mimo, pretože sme si pri SAD postáli hodnú chvíľu v kolone! Skoro som ten vlak ani nestihol. Organizácia je to, čo tomuto mestu VŽDY chýbalo! Je fajn, že sa mesto snaží spestriť život občanov, ale toto bola hanba... Pri organizovaní budúcoročného maratonu skúste nechať aspoň jeden voľný jazdný pruh, aby sa obyvateľ mesta, ktorý sa potrebuje prepraviť na iné miesto, beztak chabou prepravou v nedeľu. A aby nemal nervy ešte skôr, ako nastúpi do dopravného prostriedku. To je také bystrické riešenie? Poprosil by som aj odpoved kompetentných na zlyhanie organizovania dopravy počas maratonu...

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
Mesto Banská Bystrica ako spoluorganizátor bežeckého podujatia Banskobystrického maratónu na základe požiadavky organizátora Marathon Banská Bystrica s.r.o. vypracoval celkovú situáciu doplnenia dočasného dopravného značenia a dopravných zariadení, ktoré boli umiestnené počas bežeckého podujatia. Požiadavka organizátora pri riešení uzávierok komunikácií bola úplné vylúčenie motorovej dopravy vrátane verejnej hromadnej dopravy (autobusov), s čím Mesto Banská Bystrica ako aj dopravcovia nesúhlasili. Čo sa týka informovanosti občanov o konaní bežeckého podujatia a s tým spojených dopravných obmedzení, organizátor ako aj Mesto Banská Bystrica informovalo občanov prostredníctvom tlačovej správy ako aj prostredníctvom elektronických periodík.

Tlačová správa, ktorá bola zaslaná do elektronických periodík 5.9.2014 o 8,55 hod.:

Dopravné obmedzenia
V súvislosti s konaním tretieho ročníka Banskobystrického maratónu budú platiť v meste pod Urpínom dopravné obmedzenia.
Po celej dĺžke maratónskej trate bude značne obmedzená osobná doprava. V mestskej časti Uhlisko bude úplná uzávierka okrem Mičinskej cesty, ktorá bude zjednosmernená smerom z Mičinej do Majera. Úplné uzávierky budú aj na uliciach Katovná, Lazovná, T. Vansovej, M. Rázusa, Bakossova, Horná, a Nám. Š. Moysesa. Cesta I/66 popri Hrone v smere od Zvolena bude sprístupnená len autobusovej doprave, v opačnom smere bude jeden jazdný pruh vyčlenený pre prejazd vozidiel.
Vylúčenie dopravy okrem autobusovej bude aj na uliciach Partizánska cesta a 29. augusta. Všetkých motoristov si dovoľujeme požiadať o rešpektovanie dopravných obmedzení a odporúčame využívanie severného obchvatu mesta po rýchlostnej ceste R1.
Mestská hromadná doprava bude taktiež premávať v obmedzenom režime. O možnostiach obchádzok jednotlivých úsekov budú informovať príslušníci mestskej a štátnej polície. Viac informácií o Banskobystrickom maratóne získate na www.marathonbb.com .

Zo správy jasne vyplýva, že ulica 29. augusta nebude prejazdná pre vozidlá okrem autobusovej dopravy.

Ing. Renáta Hláčiková
OÚMKaIS

M. Lavrík


 
pridané 7.7.2014 10:02:51

Vjazd z R1 do Radvane.

Po zatvorení vjazdu z R1 do Radvane sa značne skomplikovala doprava a to hlavne na vjazde do Radvane. Nech sa príde niekto kompetentný pozreť na jednosmerku z Radvane na križovatke R1. Veselo sa tu odbočuje do jednosmerky z odbočky R1, aby sa dostali motoristi do Radvane. Vznikajú tam nebez. situácie, až kým sa nestane nešťastie....


 
pridané 5.7.2014 12:47:49

Parkovanie v meste a nemúdre rozhodnutia

Kvitoval som,že,nazvime to záchytné parkovisko pri malej ŽS- bolo oslobodené od parkovného,uvoľnila sa doprava v meste-čo je asi zmysel a hlavný dôvod parkovania pri ŽS.Zmluvný vzťah so spoločnosťou..pokladám za nemúdre rozhodnutie (zámerne nepoužijem tvrdšie slovo).Dva týždne trvalo znovu uvoľnenie parkovacích plôch.Na prekvapenie vyberanie parkovného pre max.jedno vozidlona sa zdá byť výhodným biznisom pre mesto a spoločnosť...Automobily sa znovu tlačia,kde sa dá,mesto sa bude znovu zapĺňať dopravou a znovu sa nájdu múdre hlavy,vybudovať pod mestom podzemné garáže či ako raz diskutujúci uviedol,podzemné garáže pri ŽS.Pracovať priamo v centre mesta a dochádzať autom je ďalší problém.
Snáď mesto vybuduje záchytné parkovisko v Hornej Mičinej,ale o rozmýšľaní a rozhodovaní v otázke dopravy mám osobne svoj-a zrejme nie len svoj-názor.
ľ


 
pridané 14.6.2014 10:15:23

Opat vyjazd z dialnice

Dialniciarom zase... Opat uzatvaraju vyjazd zo 66-tky na Radvansku ulicu. Tentoraz uz natrvalo - so zvodidlami. Ved akaze je to dialnica, ked na novom obchvate musi byt sestdesiatka kvoli malemu priecnemu sklonu vozovky. Zrejme sa mesto dostatocne nepostavilo za svojich obcanov. A to si este dovolia obtazovat anketami o spokojnosti s primatorom. Ved v tomto meste sa robi vsetko proti obcanom....

>>> ODPOVEĎ:

Mesto BB vo vzťahu k uzatvoreniu výjazdu z R1 do Radvane v mene a v záujme svojich občanov konalo a dňa 10.10.2013 podalo rozklad voči Rozhodnutiu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja z 19.09.2013, ktorým bolo zrušené pripojenie miestnej komunikácie sídliska Radvaň na rýchlostnú cestu R1 v BB v km 161,050 v ľavom jazdnom páse. Dňa 22.05.2014 bolo Mestu BB doručené rozhodnutie ministra, ktorým roklad Mesta BB z 10.10.2013 zamietol a potvrdil rozhodnutie MDVaRR z 19.09.2013. Toto rozhodnutie ministra je konečné a nie je možné sa voči nemu odvolať. Mesto však skúma ďalšie možnosti.

Ing. Renáta Hláčiková
Oddelenie údržby MK a IS

Viliam Toth


 
pridané 11.5.2014 01:17:12

Prepadávajúci sa chodník a kanalizácia pred bytovým domom Javorová 1-7

Chodník vedúci popred bytový dom Javorová 1-3-5-7 je na mnohých miestach prepadnutý, po bokoch sa vytvárajú diery hlboké niekoľko desiatok cm, živicový povrch je na mnohých miestach dopraskaný a zdeformovaný. Pred vchodom Javorová 3 preliačenie chodníka vydúva kanalizačné šachty, na viacerých miestach celý chodník sadá a prepadáva sa. Hrozí jednak riziko úrazu a tiež ďaľšieho poškodenia a prepadnutia. Odvod zrážkovej vody je tiež nevyriešený, šachta nefunkčná a počas dažďa sa pred vstupmi do bytovky vytvárajú veľké kaluže vody. Prirodzený odtok zrážkovej vody je zanesený a zarastený trávou. Bolo by potrebné vyhotoviť drenážnu ryhu na odvedenie zrážok pozdĺž chodníka a tiež riešiť havarijný stav s prepadávaním. Pokiaľ sa do dier dostane voda a v zime zamrzne, hrozí ďaľšie poškodenie a vydutie chodníka.

Chodník je na pozemku vo vlastníctve Mesta podla údajov z katastra

fotografie su na webe www . odkazprestarostu . sk v sekcii Banska Bystrica cast podlavice


>>> ODPOVEĎ:

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ B.Bystrica má zaradenú opravu predmetného chodníka v pláne údržby.
Termín opravy nie je možné určiť, nakoľko v meste máme viacero chodníkov v ešte horšom stave.
Zároveň chcem upozorniť, že kanalizačné šachty nie sú v majetku mesta Banská Bystrica, ale majiteľa nehnuteľnosti, nakoľko sa jedná o kanalizačné prípojky. Bolo by vhodné zo strany bytového domu vykonať ich revíziu, skontrolovať ich tesnosť prípadne tiež objednať deratizéra. Tie diery sú pravdepodobne od potkanov.
Vyčistenie dažďovej vpuste zabezpečí správca MK

Roman Kubš
Oddelenie ÚMKaIS

Jaroslav Huba


 
pridané 4.4.2014 12:39:30

Oprava výtlkov

Dobrý deň,
na stránke bystricoviny.sk som si prečítala článok \"Čo s ušetrenými peniazmi po zimnej údržbe\", v ktorom sa píše, že keďže plánované finančné prostriedky už nebudú musieť byť vynaložené na zimnú údržbu, že tieto sa použijú na údržbu miestnych komunikácií. Týmto by som Vás chcela požiadať o opravu komunikácie v Sásovej na Tatranskej ul. smerom ku krčme Tatranka (zo zadu za potravinami), kde sú neuveriteľné jamy a komunikácia je značne v dezolátnom stave. Autá parkujú po obidvoch stranách, takže je ťažko tieto jamy obísť.
Ďakujem.


 
pridané 24.2.2014 13:59:49

Do kedy ????

Uz asi 5 r. je poskodeny chodnik pri velkom parkovisku v Sasovej / pri Terase-odbocka na Sachticky!!!
Mesto svojou neschopnostou tam vytvara kolizne situacie na ceste. Cez den,ked sa otepli,tak voda steka 5 rocnym vykopom na cestu a v noci tam zamrza. Bol som tam rano svedkom viacerych problemov so zastavenim vozidla!
Nikoho z kompetentnych to nevzrusuje?...ci mate ine vzrusovadla ?
Dakujem...


 
Položky 1-10 z 1072

dnes je: 23.10.2014

meniny má: Alojzia

Dnes má službu:

SITNIANSKA
Rudohorská 16

ďalšie dni

Streda 22.10.
SITNIANSKA
Rudohorská 16
Štvrtok 23.10.
SLNEČNICA 05, Horná 62
Horná 62 - poliklinika
Piatok 24.10.
TESCO
Sobota 25.10.
Dr. Max, OD KAUFLAND 29. augusta 63
Banská Bystrica
Sobota 25.10.
NAŠA LEKÁREŇ
Nám. L. Svobodu 1
Nedeľa 26.10.
SLNEČNICA 05, Horná 62
Horná 62 - poliklinika
Nedeľa 26.10.
Dr. MAX, OD KAUFLAND, Nám. Ľ. Štúra
Pondelok 27.10.
PRI PRAMENI
Kapitulská 11
Utorok 28.10.
U ANJELA
Horná 34
Streda 29.10.
U SAMARITÁNA
Sládkovičova 9

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

43694730

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka