Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6
Banská Bystrica

Doprava v meste

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DOPRAVA V MESTE

pridané 4.4.2014 12:39:30

Oprava výtlkov

Dobrý deň,
na stránke bystricoviny.sk som si prečítala článok \"Čo s ušetrenými peniazmi po zimnej údržbe\", v ktorom sa píše, že keďže plánované finančné prostriedky už nebudú musieť byť vynaložené na zimnú údržbu, že tieto sa použijú na údržbu miestnych komunikácií. Týmto by som Vás chcela požiadať o opravu komunikácie v Sásovej na Tatranskej ul. smerom ku krčme Tatranka (zo zadu za potravinami), kde sú neuveriteľné jamy a komunikácia je značne v dezolátnom stave. Autá parkujú po obidvoch stranách, takže je ťažko tieto jamy obísť.
Ďakujem.


 
pridané 24.2.2014 13:59:49

Do kedy ????

Uz asi 5 r. je poskodeny chodnik pri velkom parkovisku v Sasovej / pri Terase-odbocka na Sachticky!!!
Mesto svojou neschopnostou tam vytvara kolizne situacie na ceste. Cez den,ked sa otepli,tak voda steka 5 rocnym vykopom na cestu a v noci tam zamrza. Bol som tam rano svedkom viacerych problemov so zastavenim vozidla!
Nikoho z kompetentnych to nevzrusuje?...ci mate ine vzrusovadla ?
Dakujem...


 
pridané 23.1.2014 07:21:25

(Ne)osvetlenie v lokalite Fončorda

Dobrý deň!
Prečo je osvetlenie v lokalite Fončorda vypnuté v zimnom období už pred siedmou hodinou rannou, pričom ostatné osvetlenie v iných častiach mesta BB funguje bez problémov aj v uvedenom čase? Týmto sú hlavne ohrození chodcovia, ktorí sú menej viditeľní na priechodoch pre chodcov, predovšetkým o to viac, keď je znížená viditeľnosť aj vďaka vplyvom počasia (dážď, sneženie)?

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň.
Od júla 2013 postupne prechádzame na ovládanie verejného osvetlenia pomocou nových spínačov
verejného osvetlenia (astrohodín) z dôvodu, že SSE vysielala impulz pre verejné osvetlenie na zapnutie a vypnutie VO s 30 až 50 minútovým predstihom-respektíve pri vypnutí s oneskorením. Toto predstavuje pri počte cca 7 800 svetelných bodov niekoľko tisícové navýšenie platieb za el. energiu, čo uznáte, že v dnešnej finančnej situácii je pre mestá ale aj obce neúnosné. Celú jeseň 2013 na miestach, kde sa udiala výmena ovládania verejné osvetlenie fungovalo bez problémov. Tento problém, ktorý popisujete, nastal v období, kedy začalo pretrvávať silne zamračené počasie a je pravda, že by bolo optimálne, aby verejné osvetlenie vyplo o 10-15 minút neskôr v ranných hodinách. Momentálne sa touto otázkou zaoberáme a chceme v spolupráci s f. Progres-HL. dosiahnuť lepšiu účinnosť verejného osvetlenia. Nakoľko sa jedná o niekoľko variant úprav pri ovládaní verejného osvetlenia, toto si bude vyžadovať niekoľko dní, možno týždeň. K takýmto úpravám ovládania verejného osvetlenia pristupujú aj v iných mestách (napr. Zvolen). V prípade ďalších otázok ma môžete kontaktovať na telefónnych číslach 4330613, 0918 505 266.
Za pochopenie ďakujem.

Jozef Gelien
oddelenie údržby miestnych komunikácií
a inžinierskych sietí MsÚ

Petra Fončorda


 
pridané 2.1.2014 10:16:54

Prepadnutý kanál

Obraciam sa na vás s touto skutočnosťou: aj keď v minulom roku opravovalo mesto v časti Uhlisko - Žltý piesok poškodené kanály a poklopy na jednotlivých uliciach, mali sme smolu a náš poškodený kanalizačný vtok na Viestovej ulici (oproti domu Viestova č. 14 a č.16 ) vynechali, aj keď práve ten nám spôsobuje veľké problémy. Ide o to, že ten kanál nie je zarovno s vozovkou a hlavne nákladné autá a autobusy MHD tam spôsobia taký prudký ráz, že našim domom (Viestova 14 a 16) doslova zachveje a už sa nám na omietkachv bytoch objavujú prvé praskliny. Prosil by som príslušných zodpovedných zamestnanvov mesta BB o opravu - nápravu tohoto problému, aby nedošlo k vážnejšiemu poškodeniu budovy.
Ďakujem.

Ján Pálka, Viestova 14

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň, pán Pálka,
Mesto Banská Bystrica, oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí ako správca miestnych komunikácií nemá vedomosť o tom, že by v minulom roku v časti Uhlisko - Žltý piesok opravovalo poškodené kanály a poklopy na jednotlivých uliciach. Z Vášho popisu nie je jasné, či sa jedná o splaškovú alebo o dažďovú kanalizáciu, teda nie je možné hovoriť o zodpovednosti mesta. Z tohoto dôvodu si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste sa obrátili na Ing.Zehnala (0918 505 207) a dohodli si stretnutie na tvare miesta za účelom vyriešenia predmetnej problematiky.
S pozdravom

Ing. Ivan Zehnal
Oddelenie PS-UMK


 
pridané 6.11.2013 20:33:06

nebezpecne prechody

Zaujima ma, preco mesto v spolupraci s policiou ohrozuje vlastnych obcanov tym, ze prechody pre chodcov umiestnuje na tie najnebezpecnejsie miesta. Napriklad v neprehladnej krizovatke Nam. L. Svobodu - Tajovskeho ulica je prechod rieseny tak, ze vodici su nuteni zastavit na prechode a chodci im prechadzaju rovno popred auta. Uz som tam videl mestskych policajtov, ktori pri sledovani premavky vpravo a vlavo opreli naraznik o chodkynu, ktora im vosla tesne pred auto. A to este mesto vybudovalo chodnik cez stredovy trojuholnik. Stacilo by prechod premiestnit za hranicu krizovatky, ako bolo niekedy dobrym zvykom. Tam by vodici nestali na prechode a svoju pozornost by plne venovali chodcom.
Podobny pripad je na Svermovej ulici pod Usvitom, kde bol prechod premiestneny z bezpecneho miesta oproti schodom priamo do krizovatky. Vodici davajuci prednost chodcom musia ostat stat priamo v strede krizovatky.
Chodci by urcite pochopili, ze tych 10 m prejdenych naviac je len pre ich bezpecnost.

>>> ODPOVEĎ:

Mesto Banská Bystrica obnovuje a dopĺňa priechody pre chodcov v súlade so zákonom o cestnej premávke a príslušnou technickou normou. Vami spomenuté priechody sú umiestnené v križovatke kvôli tomu, že sú pokračovaním existujúcich chodníkov, ktoré využívajú chodci.
Priechod pre chodcov na Nám. L. Svobodu bol doplnený v roku 2009 vykonávacími predpismi a príslušnou technickou normou.
Priechod pre chodcov na Švermovej ulici, ktorý označujete za premiestnený, existuje už niekoľko desaťročí a je riadne zaznačený v pasporte dopravného značenia.

Bc. Ivan Földvári
oddelenie údržby MK a IS

Viliam Toth


 
pridané 24.10.2013 13:33:59

KEDY

Dobrý deň, kedy bude opravený pol metra široká jama na jednosmerke na Okružnej v smere k Okresnému riaditeľstvu PZ, hneď niekoľko metrov od odbočky? Jama sa mimochodom nedá obísť.To, že to nevadí niekoľko stokrát denne vodičom služobných áut PZ ma nezaráža, nie sú ich. Mne ako občanovi to vadí, pretože opäť dosahuje hĺbku cca 10cm a je komplet cez celú cestu už skoro jubilejný rok. Ďalším problémom sú dva už hodne hlboké výtlky na Družby, cestou od ORPZ k Mladosti. Za pár týždňov budú pod vodou neviditeľné a nikto na ne ďalšieho polroka ani nesiahne, okrem našich podvozkov. A ako čerešnička-kedy bude odstránená nezjazdná, kompletne zničená vozovka na Jilemnického - a to kompletne, od Úsvitu až dole? Mimochodom, tých pár zelených nastriekaných značiek okolo najväčších (len) jám je už dávno zodratých. Nerád by som o mesiac čítal a počúval výhovorky kompetentných, že "meteorologické podmienky už neumožňujú opravy". Kupodivu zima príde každý rok, a existencia technológií umožňujúcich opravy aj v zimnom počasí je všeobecne známa. Rovnako ako je každému vodičovi jasné, že technológia, používaná na naše vozovky málokedy prežije prvú zimu. Nepochybujem, že je to jasné aj správcovi komunikácie.

>>> ODPOVEĎ:

Výtlk na Okružnej ulici bol opravený v minulých dňoch. Jilemnického ulicu sme pravili v rámci možností lokálnymi vysprávkami ako aj pneumotryskom. Zvyšné Vami spomenuté výtlky evidujeme a v prípade ak nám to finančná situácia dovolí ich opravíme.

Roman Kubš
Oddelenie údržby miestnych komunikácií

Ján Giertli


 
pridané 24.10.2013 08:28:37

KEDY?

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy budú opravené výtlky po zimách z predchádzajúceho desaťročia v ulici Na starej tehelni (Uhlisko)? Chodník je prepadnutý, cesta samá diera. V tejto ulici skapal pes...

Juslan


 
pridané 10.10.2013 15:05:47

Oprava výtlokov po minulej zime

Dobrý deň chcel by som sa opýtať kedy budú opravené výtlky po minulej zime na Magurskej ulici. Výtlky v meste mali byť opravené do konca augusta 2013 a už je polovica októbra a na Magurskej ulici nebola zaplátaná ani jedna diera, alebo je ten termín na odstránenie výtlkov do konca augusta 2014?

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň, oprava výtlkov na Magurskej ulici bude realizovaná do konca októbra 2013.

Roman Kubš
oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí

Líner


 
pridané 26.9.2013 07:04:19

Uzavreté výjazdy z R1

Dobrý deň,
chcem vás požiadať o v vysvetlenie dôvodu, pre ktoré boli uzavreté výjazdy z R1 v časti vedúcej cez mesto? Konkrétne mám na mysli zjaz za ČS OMV do Radvane a tiež pri ČS Slovnaft na starú cestu. Komunikujete vôbec o tomto s prevádzkovateľom R1? Ak má toto byť trvalý stav, prosím požiadajte aj o uzavretie výjazdu z OMV na rýchlostnú cestu. Nech idú ľudia naokolo, bude to bezpečnejšie aj logickejšie. Ešte jedna otázka ohľadom zdevastovaných povrchov ciest - V koho správe je Zvolenská cesta po oboch stranách? To je dlhodobá hanba mesta. Ak v správe mesta tak aspoň vieme kam posielať účty za servisné opravy náprav, tlmičov.
Vopred ďakujem za odpovede.

Ľuboš Vrbický


>>> ODPOVEĎ:

Mestu Banská Bystrica bolo dňa 26.09.2013 doručené rozhodnutie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR o zrušení pripojenia miestnej komunikácie sídliska Radvaň v km 161,050 v ľavom jazdnom páse (výjazd na Radvanskú ul.) a Zvolenskej cesty v km 158,550 v ľavom jazdnom páse (pri ČS PHM Slovnaft) a to na základe žiadosti Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. s odôvodnením, že obe pripojenia sú v rozpore s platnými STN.
Mesto v zákonnej lehote podalo rozklad voči tomuto rozhodnutiu. V súčasnosti správne konanie v tejto veci nie je ukončené. NDS výjazd uvoľnila.

Ing. Renáta Hláčiková
oddelenie údržby MK a IS


 
pridané 25.9.2013 18:42:35

Uzavera

Dobry den.
Zaujimalo by ma, preco bola uzavreta prepojka zo st. cesty 66 na Radvansku. Ved vsetci obyvatelia Radvane sa teraz pri navrate z centra budu motat po sidlisku a zahustovat dopravu.
Dakujem Viliam Toth.

>>> ODPOVEĎ:

Mestu Banská Bystrica bolo dňa 26.09.2013 doručené rozhodnutie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR o zrušení pripojenia miestnej komunikácie sídliska Radvaň v km 161,050 v ľavom jazdnom páse (výjazd na Radvanskú ul.) a Zvolenskej cesty v km 158,550 v ľavom jazdnom páse (pri ČS PHM Slovnaft) a to na základe žiadosti Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. s odôvodnením, že obe pripojenia sú v rozpore s platnými STN.
Mesto v zákonnej lehote podalo rozklad voči tomuto rozhodnutiu. V súčasnosti správne konanie v tejto veci nie je ukončené. NDS výjazd uvoľnila.

Ing. Renáta Hláčiková
oddelenie údržby MK a IS

Viliam Toth


 
Položky 1-10 z 1064

dnes je: 18.4.2014

meniny má: Valér

Dnes má službu:

SITNIANSKA
Rudohorská 16

ďalšie dni

Piatok 18.4.
Dr. Max, OD KAUFLAND 29. augusta 63
Banská Bystrica
Piatok 18.4.
SITNIANSKA
Rudohorská 16
Sobota 19.4.
Dr. MAX, OD KAUFLAND, Nám. Ľ. Štúra
Sobota 19.4.
SLNEČNICA
Dolná 14466/74
Nedeľa 20.4.
U SAMARITÁNA
Sládkovičova 9
Nedeľa 20.4.
U ANJELA
Horná 34
Pondelok 21.4.
ALCHEMILKA
ČSA 23
Pondelok 21.4.
ZDRAVIE
Partizánska 20
Utorok 22.4.
SLNEČNICA
Dolná 14466/74
Streda 23.4.
AMBRÓZIA
Rudohorská 33
Štvrtok 24.4.
ARCUS
Nám. L. Svobodu,
1 NFDR
Piatok 25.4.
ARCHA
Švermova ul. - Úsvit

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

37362588

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka