Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6
Banská Bystrica

Doprava v meste

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DOPRAVA V MESTE

pridané 7.7.2014 10:02:51

Vjazd z R1 do Radvane.

Po zatvorení vjazdu z R1 do Radvane sa značne skomplikovala doprava a to hlavne na vjazde do Radvane. Nech sa príde niekto kompetentný pozreť na jednosmerku z Radvane na križovatke R1. Veselo sa tu odbočuje do jednosmerky z odbočky R1, aby sa dostali motoristi do Radvane. Vznikajú tam nebez. situácie, až kým sa nestane nešťastie....


 
pridané 5.7.2014 12:47:49

Parkovanie v meste a nemúdre rozhodnutia

Kvitoval som,že,nazvime to záchytné parkovisko pri malej ŽS- bolo oslobodené od parkovného,uvoľnila sa doprava v meste-čo je asi zmysel a hlavný dôvod parkovania pri ŽS.Zmluvný vzťah so spoločnosťou..pokladám za nemúdre rozhodnutie (zámerne nepoužijem tvrdšie slovo).Dva týždne trvalo znovu uvoľnenie parkovacích plôch.Na prekvapenie vyberanie parkovného pre max.jedno vozidlona sa zdá byť výhodným biznisom pre mesto a spoločnosť...Automobily sa znovu tlačia,kde sa dá,mesto sa bude znovu zapĺňať dopravou a znovu sa nájdu múdre hlavy,vybudovať pod mestom podzemné garáže či ako raz diskutujúci uviedol,podzemné garáže pri ŽS.Pracovať priamo v centre mesta a dochádzať autom je ďalší problém.
Snáď mesto vybuduje záchytné parkovisko v Hornej Mičinej,ale o rozmýšľaní a rozhodovaní v otázke dopravy mám osobne svoj-a zrejme nie len svoj-názor.
ľ


 
pridané 14.6.2014 10:15:23

Opat vyjazd z dialnice

Dialniciarom zase... Opat uzatvaraju vyjazd zo 66-tky na Radvansku ulicu. Tentoraz uz natrvalo - so zvodidlami. Ved akaze je to dialnica, ked na novom obchvate musi byt sestdesiatka kvoli malemu priecnemu sklonu vozovky. Zrejme sa mesto dostatocne nepostavilo za svojich obcanov. A to si este dovolia obtazovat anketami o spokojnosti s primatorom. Ved v tomto meste sa robi vsetko proti obcanom....

>>> ODPOVEĎ:

Mesto BB vo vzťahu k uzatvoreniu výjazdu z R1 do Radvane v mene a v záujme svojich občanov konalo a dňa 10.10.2013 podalo rozklad voči Rozhodnutiu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja z 19.09.2013, ktorým bolo zrušené pripojenie miestnej komunikácie sídliska Radvaň na rýchlostnú cestu R1 v BB v km 161,050 v ľavom jazdnom páse. Dňa 22.05.2014 bolo Mestu BB doručené rozhodnutie ministra, ktorým roklad Mesta BB z 10.10.2013 zamietol a potvrdil rozhodnutie MDVaRR z 19.09.2013. Toto rozhodnutie ministra je konečné a nie je možné sa voči nemu odvolať. Mesto však skúma ďalšie možnosti.

Ing. Renáta Hláčiková
Oddelenie údržby MK a IS

Viliam Toth


 
pridané 11.5.2014 01:17:12

Prepadávajúci sa chodník a kanalizácia pred bytovým domom Javorová 1-7

Chodník vedúci popred bytový dom Javorová 1-3-5-7 je na mnohých miestach prepadnutý, po bokoch sa vytvárajú diery hlboké niekoľko desiatok cm, živicový povrch je na mnohých miestach dopraskaný a zdeformovaný. Pred vchodom Javorová 3 preliačenie chodníka vydúva kanalizačné šachty, na viacerých miestach celý chodník sadá a prepadáva sa. Hrozí jednak riziko úrazu a tiež ďaľšieho poškodenia a prepadnutia. Odvod zrážkovej vody je tiež nevyriešený, šachta nefunkčná a počas dažďa sa pred vstupmi do bytovky vytvárajú veľké kaluže vody. Prirodzený odtok zrážkovej vody je zanesený a zarastený trávou. Bolo by potrebné vyhotoviť drenážnu ryhu na odvedenie zrážok pozdĺž chodníka a tiež riešiť havarijný stav s prepadávaním. Pokiaľ sa do dier dostane voda a v zime zamrzne, hrozí ďaľšie poškodenie a vydutie chodníka.

Chodník je na pozemku vo vlastníctve Mesta podla údajov z katastra

fotografie su na webe www . odkazprestarostu . sk v sekcii Banska Bystrica cast podlavice


>>> ODPOVEĎ:

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí MsÚ B.Bystrica má zaradenú opravu predmetného chodníka v pláne údržby.
Termín opravy nie je možné určiť, nakoľko v meste máme viacero chodníkov v ešte horšom stave.
Zároveň chcem upozorniť, že kanalizačné šachty nie sú v majetku mesta Banská Bystrica, ale majiteľa nehnuteľnosti, nakoľko sa jedná o kanalizačné prípojky. Bolo by vhodné zo strany bytového domu vykonať ich revíziu, skontrolovať ich tesnosť prípadne tiež objednať deratizéra. Tie diery sú pravdepodobne od potkanov.
Vyčistenie dažďovej vpuste zabezpečí správca MK

Roman Kubš
Oddelenie ÚMKaIS

Jaroslav Huba


 
pridané 4.4.2014 12:39:30

Oprava výtlkov

Dobrý deň,
na stránke bystricoviny.sk som si prečítala článok \"Čo s ušetrenými peniazmi po zimnej údržbe\", v ktorom sa píše, že keďže plánované finančné prostriedky už nebudú musieť byť vynaložené na zimnú údržbu, že tieto sa použijú na údržbu miestnych komunikácií. Týmto by som Vás chcela požiadať o opravu komunikácie v Sásovej na Tatranskej ul. smerom ku krčme Tatranka (zo zadu za potravinami), kde sú neuveriteľné jamy a komunikácia je značne v dezolátnom stave. Autá parkujú po obidvoch stranách, takže je ťažko tieto jamy obísť.
Ďakujem.


 
pridané 24.2.2014 13:59:49

Do kedy ????

Uz asi 5 r. je poskodeny chodnik pri velkom parkovisku v Sasovej / pri Terase-odbocka na Sachticky!!!
Mesto svojou neschopnostou tam vytvara kolizne situacie na ceste. Cez den,ked sa otepli,tak voda steka 5 rocnym vykopom na cestu a v noci tam zamrza. Bol som tam rano svedkom viacerych problemov so zastavenim vozidla!
Nikoho z kompetentnych to nevzrusuje?...ci mate ine vzrusovadla ?
Dakujem...


 
pridané 23.1.2014 07:21:25

(Ne)osvetlenie v lokalite Fončorda

Dobrý deň!
Prečo je osvetlenie v lokalite Fončorda vypnuté v zimnom období už pred siedmou hodinou rannou, pričom ostatné osvetlenie v iných častiach mesta BB funguje bez problémov aj v uvedenom čase? Týmto sú hlavne ohrození chodcovia, ktorí sú menej viditeľní na priechodoch pre chodcov, predovšetkým o to viac, keď je znížená viditeľnosť aj vďaka vplyvom počasia (dážď, sneženie)?

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň.
Od júla 2013 postupne prechádzame na ovládanie verejného osvetlenia pomocou nových spínačov
verejného osvetlenia (astrohodín) z dôvodu, že SSE vysielala impulz pre verejné osvetlenie na zapnutie a vypnutie VO s 30 až 50 minútovým predstihom-respektíve pri vypnutí s oneskorením. Toto predstavuje pri počte cca 7 800 svetelných bodov niekoľko tisícové navýšenie platieb za el. energiu, čo uznáte, že v dnešnej finančnej situácii je pre mestá ale aj obce neúnosné. Celú jeseň 2013 na miestach, kde sa udiala výmena ovládania verejné osvetlenie fungovalo bez problémov. Tento problém, ktorý popisujete, nastal v období, kedy začalo pretrvávať silne zamračené počasie a je pravda, že by bolo optimálne, aby verejné osvetlenie vyplo o 10-15 minút neskôr v ranných hodinách. Momentálne sa touto otázkou zaoberáme a chceme v spolupráci s f. Progres-HL. dosiahnuť lepšiu účinnosť verejného osvetlenia. Nakoľko sa jedná o niekoľko variant úprav pri ovládaní verejného osvetlenia, toto si bude vyžadovať niekoľko dní, možno týždeň. K takýmto úpravám ovládania verejného osvetlenia pristupujú aj v iných mestách (napr. Zvolen). V prípade ďalších otázok ma môžete kontaktovať na telefónnych číslach 4330613, 0918 505 266.
Za pochopenie ďakujem.

Jozef Gelien
oddelenie údržby miestnych komunikácií
a inžinierskych sietí MsÚ

Petra Fončorda


 
pridané 2.1.2014 10:16:54

Prepadnutý kanál

Obraciam sa na vás s touto skutočnosťou: aj keď v minulom roku opravovalo mesto v časti Uhlisko - Žltý piesok poškodené kanály a poklopy na jednotlivých uliciach, mali sme smolu a náš poškodený kanalizačný vtok na Viestovej ulici (oproti domu Viestova č. 14 a č.16 ) vynechali, aj keď práve ten nám spôsobuje veľké problémy. Ide o to, že ten kanál nie je zarovno s vozovkou a hlavne nákladné autá a autobusy MHD tam spôsobia taký prudký ráz, že našim domom (Viestova 14 a 16) doslova zachveje a už sa nám na omietkachv bytoch objavujú prvé praskliny. Prosil by som príslušných zodpovedných zamestnanvov mesta BB o opravu - nápravu tohoto problému, aby nedošlo k vážnejšiemu poškodeniu budovy.
Ďakujem.

Ján Pálka, Viestova 14

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň, pán Pálka,
Mesto Banská Bystrica, oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí ako správca miestnych komunikácií nemá vedomosť o tom, že by v minulom roku v časti Uhlisko - Žltý piesok opravovalo poškodené kanály a poklopy na jednotlivých uliciach. Z Vášho popisu nie je jasné, či sa jedná o splaškovú alebo o dažďovú kanalizáciu, teda nie je možné hovoriť o zodpovednosti mesta. Z tohoto dôvodu si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste sa obrátili na Ing.Zehnala (0918 505 207) a dohodli si stretnutie na tvare miesta za účelom vyriešenia predmetnej problematiky.
S pozdravom

Ing. Ivan Zehnal
Oddelenie PS-UMK


 
pridané 6.11.2013 20:33:06

nebezpecne prechody

Zaujima ma, preco mesto v spolupraci s policiou ohrozuje vlastnych obcanov tym, ze prechody pre chodcov umiestnuje na tie najnebezpecnejsie miesta. Napriklad v neprehladnej krizovatke Nam. L. Svobodu - Tajovskeho ulica je prechod rieseny tak, ze vodici su nuteni zastavit na prechode a chodci im prechadzaju rovno popred auta. Uz som tam videl mestskych policajtov, ktori pri sledovani premavky vpravo a vlavo opreli naraznik o chodkynu, ktora im vosla tesne pred auto. A to este mesto vybudovalo chodnik cez stredovy trojuholnik. Stacilo by prechod premiestnit za hranicu krizovatky, ako bolo niekedy dobrym zvykom. Tam by vodici nestali na prechode a svoju pozornost by plne venovali chodcom.
Podobny pripad je na Svermovej ulici pod Usvitom, kde bol prechod premiestneny z bezpecneho miesta oproti schodom priamo do krizovatky. Vodici davajuci prednost chodcom musia ostat stat priamo v strede krizovatky.
Chodci by urcite pochopili, ze tych 10 m prejdenych naviac je len pre ich bezpecnost.

>>> ODPOVEĎ:

Mesto Banská Bystrica obnovuje a dopĺňa priechody pre chodcov v súlade so zákonom o cestnej premávke a príslušnou technickou normou. Vami spomenuté priechody sú umiestnené v križovatke kvôli tomu, že sú pokračovaním existujúcich chodníkov, ktoré využívajú chodci.
Priechod pre chodcov na Nám. L. Svobodu bol doplnený v roku 2009 vykonávacími predpismi a príslušnou technickou normou.
Priechod pre chodcov na Švermovej ulici, ktorý označujete za premiestnený, existuje už niekoľko desaťročí a je riadne zaznačený v pasporte dopravného značenia.

Bc. Ivan Földvári
oddelenie údržby MK a IS

Viliam Toth


 
pridané 24.10.2013 13:33:59

KEDY

Dobrý deň, kedy bude opravený pol metra široká jama na jednosmerke na Okružnej v smere k Okresnému riaditeľstvu PZ, hneď niekoľko metrov od odbočky? Jama sa mimochodom nedá obísť.To, že to nevadí niekoľko stokrát denne vodičom služobných áut PZ ma nezaráža, nie sú ich. Mne ako občanovi to vadí, pretože opäť dosahuje hĺbku cca 10cm a je komplet cez celú cestu už skoro jubilejný rok. Ďalším problémom sú dva už hodne hlboké výtlky na Družby, cestou od ORPZ k Mladosti. Za pár týždňov budú pod vodou neviditeľné a nikto na ne ďalšieho polroka ani nesiahne, okrem našich podvozkov. A ako čerešnička-kedy bude odstránená nezjazdná, kompletne zničená vozovka na Jilemnického - a to kompletne, od Úsvitu až dole? Mimochodom, tých pár zelených nastriekaných značiek okolo najväčších (len) jám je už dávno zodratých. Nerád by som o mesiac čítal a počúval výhovorky kompetentných, že "meteorologické podmienky už neumožňujú opravy". Kupodivu zima príde každý rok, a existencia technológií umožňujúcich opravy aj v zimnom počasí je všeobecne známa. Rovnako ako je každému vodičovi jasné, že technológia, používaná na naše vozovky málokedy prežije prvú zimu. Nepochybujem, že je to jasné aj správcovi komunikácie.

>>> ODPOVEĎ:

Výtlk na Okružnej ulici bol opravený v minulých dňoch. Jilemnického ulicu sme pravili v rámci možností lokálnymi vysprávkami ako aj pneumotryskom. Zvyšné Vami spomenuté výtlky evidujeme a v prípade ak nám to finančná situácia dovolí ich opravíme.

Roman Kubš
Oddelenie údržby miestnych komunikácií

Ján Giertli


 
Položky 1-10 z 1068

dnes je: 21.8.2014

meniny má: Jana

Dnes má službu:

SLNEČNICA 05, Horná 62
Horná 62 - poliklinika

ďalšie dni

Štvrtok 21.8.
SLNEČNICA 05, Horná 62
Horná 62 - poliklinika
Piatok 22.8.
ALCHEMILKA
ČSA 23
Sobota 23.8.
EUROPEA
Na troskách 25
Sobota 23.8.
ARNIKA
Kyjevské nám. 7
Nedeľa 24.8.
ARCUS
Nám. L. Svobodu,
1 NFDR
Nedeľa 24.8.
Dr. MAX, OD KAUFLAND, Nám. Ľ. Štúra
Pondelok 25.8.
BELLIS
Horná 24,
Banská Bystrica
Utorok 26.8.
TESCO
Streda 27.8.
ASTRA
Internátne 24
Štvrtok 28.8.
ARTMED
Bernolákova 12
048-4164976

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

41635208

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka