Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Komunálne služby

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

KOMUNÁLNE SLUŽBY

pridané 8.2.2018 19:42:42

Pravidelne preplnené koše

Dobrý deň,
chcel by som nahlásiť pravidelne preplnené koše na zmesový odpad v blízkosti paneláku Okružná 14. Veľmi často sa stáva, že daný kôš nie je vyprázdnený aj niekoľko dní. Potom je okolo koša plno igelitových vriec s odpadom, keď sa vrece roztrhne je to všade okolo. Bolo by vhodné priam nutné zabezpečiť pravidelný odvoz odpadu z tohto koša. A neuškodilo by pridať ďalšiu nádobu, pretože jedna jednoznačne nestačí potrebám, pretože v blízkosti sa nachádza aj autoservis, nielen bytovky. Aj uloženie kontajnerov by bolo vhodné skultúrniť, vyzerá to strašne. Obyvatelia si zaslúžia dôstojné bývanie, pretože za odvoz odpadu si predsa platíme. Nechceme sa pravidelne pozerať na neporiadok v blízkosti kontajnerov. Dúfam, že tento príspevok padne na úrodnú pôdu a k náprave dôjde v čo najkratšom čase.
Za nápravu ďakujú daňoví poplatníci a platcovia za odvoz odpadu v meste BB

platca za odvoz odpadu


 
pridané 30.1.2018 08:51:04

Výrub stromov na Sitnianskej ulici

Dňa 26.1.2018 boli vo svahu medzi cestou a domami na Sitnianskej ulici vypílené 3 veľké zdravé stromy. Chcem sa touto cestou opýtať : PREČO MUSELI BYŤ VYPÍLENÉ 3 ZDRAVÉ STROMY, KTORÉ SLÚŽILI AKO PRIRODZENÁ BARIÉRA MEDZI CESTOU A BYTMI / stromy zychytávali prašnosť, znižovali hlučnosť, zlepšovali životné prostredie .../
Ďakujem za odpoveď

pemur


 
pridané 25.8.2017 15:49:38

Údržba ulice Pod Banošom č.2

Vodári už po oprave poruchy na prípojke vody dali cestu do poriadku.
Bude aj pokračovanie - čistenie rigolu?

Vigašová


 
pridané 6.8.2017 16:19:07

údržba ulice

Dobrý deň.
S odstupom času znova umývalo auto mestských služieb diery na dlažbe na ulici Pod Banošom. Je fajn, že sa mesto aspoň takto stará, keď je oprava cesty v nedohľadne. Uvítali by sme však, keby prišli pracovníci GANZ-u a vyčistili aj rigol popri ceste od naplavenín, ktoré sa nazbierali za celý rok. Jedná sa o úsek od trafostanice po Dedinskú ulicu. ZARES bol vykášať trávnaté okraje cesty. Požiadali sme pracovníkov, aby vykosili aj rigol a dostali sme odpoveď, že to nie je ich rajón, ale GANZ-u. Ako tu bývame, ešte ani raz nebol robený poriadok bez toho, aby sme neurgovali. Predpokladám, že sa príde niekto zodpovedný za údržbu najprv pozrieť, či si nevymýšľame a či naozaj treba robiť poriadok. Zistí však, že k tomu všetkému chýba v ceste asi 2 m2 zámkovej dlažby po oprave poruchy na prípojke vody. Pochybujem, že to vodári podokladajú. Zobrali tabuľu a vyrástol tam akurát burinový záhon.
Ďakujem za vybavenie.

Vigašová


 
pridané 4.8.2017 05:50:51

Polievanie kvetinovych zahonov

Dobry den, kazdy pracovny den v case medzi 5.00 - 6.00 sa pristavi maly valnik s nadrzou o objeme asi 1m3 ku kvetinovemu zahonu na krizovatke Krivanska - Rudohorska. Dnes konkretne o 5.20 - 5.35. Z danej nadrze je cez horny otvor natiahnuta hadica a voda z neho je pohanana hlucnym cerpadlom. Cele polievanie trva cca 15 minut pocas ktoreho sa z cerpadla siri sustavny monotonny hluk.

Je naozaj nutne polievat kvetinovy zahon v case nocneho kludu, ked vacsina ludi este spi a v letnych mesiacoch ma otvorene okna celu noc? Nam to spolahlivo zobudi celu rodinu.

Ak je potrebne polievat v case nocneho kludu, nebolo by vhodnejsie pouzit nadrz, ktora ma vypustaci otvor naspodu a voda z valniku by vytekala samospadom bez pouzitia cerpadla?

Dakujem za odpoved

obyvatel Rudohorskej


 
pridané 14.7.2017 12:04:25

zasa ta trava

v porovnani s ostatnymi mestami BB je ako dzungla - nekosi sa alebo kosite travu ktora ma meter !
Vyzvy posielate ale nikto na sukremonych pozemkoch nekosi a to je vizitka mesta ! chodte sa pozriet do BR,TR, MT ako to tam vyzera
Kedy zacnete davat pokuty !

SS


 
pridané 10.6.2017 21:07:38

Kosenie Horná

Len pripominam...kosenie na Hornej stav nezmeneny. Z bylin sa stavaju dreviny a prevysuju svojou vyskou dospeleho cloveka. Kedy to date do poriadku? Ved to je uz neunosne!!
Opakuje sa to kazdy rok. Dcera je alergicka, nemozme otvorit okna, okamzite ma spuchnute oci a nos. Kde sa uz mame stazovat??? Vsetko okolo je pokosene, len s tymto pozemkom je vecne problem. Ked viete, ze to treba kazdy rok urgovat, rieste to v predstihu, dajte im pokutu...len prosim vas uz nieco robte.


 
pridané 25.5.2017 13:36:08

Kosenie Horná

Dobrý deň,
už štandartne...kedy bude prosím pokosený zvyšok Hornej?
Okolo je už všetko pokosené, len okolo bytoviek nie.
Viem, že to nepatrí mestu, ale snáď by ste to mali riešiť cez mesto..
Ďakujem za odpoveď

>>> ODPOVEĎ:

Vlastníkom pozemkov bola odoslaná výzva na vykonanie údržby zelene v zmysle všeobecne záväzného nariadenia č. 8/2008.

Ján Chmelík
Oddelenie OHaÚVP

Ujházyová


 
pridané 6.4.2017 09:13:50

Diera na ceste

Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať, kedy bude opravená diera na ceste pri kanalizačnom poklope pred Metodicko pedagogickým centrom (vo vnútrobloku Horná ul.), ktorá je už asi 6 týždňov označená a autá ju musia obchádzať. Čaká sa, kým sa to neprepadne úplne?
Ďakujem za skoré vyriešenie

Klaudia Zajacová


 
pridané 9.2.2017 00:03:35

Údržba cesty, potreba chodníka a osvetlenia

Dobrý deň.
Chcela by som vás požiadať o lepšiu údržbu cesty – odbočky k Pedagogickej fakulte v Sásovej. Úsek od spodnej vrátnice po hlavnú cestu je v kopci. Voda z roztápajúceho sa snehu steká a pravidelne v noci na ceste primŕza. Ráno je vždy tento úsek šmykľavý. Vzhľadom na to, že v tomto úseku chýba chodník, pre chodcov nie je jednoduché týmto úsekom prechádzať. Zároveň sa v tomto úseku zvýšila aj frekvencia prechádzajúcich áut, ktoré tiež obmedzujú pohyb chodcov. Autá stoja aj po kraji cesty. Takže okrem šmykľavých úsekov sa chodci musia zároveň vyhýbať stojacim i prechádzajúcim autám. Keďže chýba chodník, po ceste chodia aj deti, ktoré navštevujú základnú školu v priestoroch PF UMB.
V tomto úseku je nevyhnutné vybudovať chodník.
Zároveň je potrebné osvetliť tento priestor. Vraj pred rokom bol zo strany mesta prísľub doplniť jednu pouličnú lampu, no doteraz sa nič neudialo. Po zotmení je človek nútený použiť baterku pre bezpečnú chôdzu.

Luba


 
Položky 1-10 z 636

dnes je: 19.6.2018

meniny má: Alfréd

Dnes má službu:

Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 23.6. - 24.6.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 23.6. - 24.6.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
  • Utorok2615graphic-icon
  • Streda2716graphic-icon
  • Štvrtok2711graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

104153137

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka