Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Dane, poplatky

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DANE, POPLATKY, FINANCIE

pridané 20.2.2011 13:25:50

Poplatokdaň za psa

správca je povinný vyrúbiť sankčný úrok z omeškania, za poplatok za psa. A iné povinnosti nemá? Koľko rokov si správca nesplnil povinnosť sľubov o zakúpení vysávačov pre psíčkarov? Veď už len za úrok z našetrených financií za poplatky za psa by ste mohli zakúpiť niekoľko vysavačov. A ešte k príspevku "Psí problém" od občana, myslím, že si nezaslúžite nazývať sa občanom. Nechcem sa vulgárne vyjadriť, že ako by som Vás ja nazvala.Poradila by som Vám, aby ste sa odsťahovali niekde na pustý ostrov a tam by Vám nik a nič neprekážalo vo Vašom sebeckom žití.

andika


 
pridané 20.2.2011 13:10:52

Reakcia na príspevky

v prvom rade je veľmi výstižný príspevok od Marketky, takí ľudia o ktorých píše si nezaslúžia nič iné len hanbu a opovrhnutie. Listovala som v strších príspevkoch a odpovediach a nedá mi nezareagovať na sľubotechny odd.verejnopr.služieb, konkrétne ved. Mgr. Ivany Barlíkovej, p. Huťku a im prisediacich na teplých stoličkách. P.Barlíková, kde sú tie Vaše plánované vysávače, alebo nebodaj aj sáčky umiestnené vonku? Je tomu presne rok čo ste to nám psíčkárom sľubovali.Pripadá mi to ako v Kocúrkove. Kde sa strácajú naše peniaze, ktoré platíme? Je pozoruhodné, že v dome, kde bývam som majiteľkou psa, za ktorého poctivo platím, ale je tu aj jedna podnájomníčka, ktorá chová tri mačky /zatiaľ/ pokiaľ sa nerozmnožia, 50 x chodí s nimi von a dnu, určite nie sú štepené proti ničomu, no nebodaj, aby ochorel nejaký iný psík od ních samozrejme pôvodca choroby nebude mačka ale pes. Čo v takom prípade?

andika


 
pridané 18.2.2011 17:30:06

Poplatok za smeti

Dobrý deň. Zaujímalo by ma ako sa platí daň za smeti ak býva občan v Banskej Bystrici a v jednom byte, ktorým je vlastníkom má trvalý pobyt a v druhom byte teda u matky je prihlásený na prechodný pobyt.Kde má platiť daň za smeti. Ďakujem.

Jarmila 1313


 
pridané 2.2.2011 17:30:16

Hodnota psa !

Ak ma pes vyššiu hodnotu ako si Vy byvajte s ním!

ree Markete


 
pridané 27.1.2011 14:00:35

Milý pán občan

Najskôr som na Váš príspevok Psí problém nechcela reagovať ale nedá mi aspoň nepovedať, že choré to môže pripadať len niekomu skutočne psychicky chorému a nevyzrelému. A ak im naozaj závidíte tie útulky, do ktorých sa dostávajú práve kvôli ľuďom ako Vy, prosím Vás, neváhajte, zavrite sa aj Vy do malej studenej klietky a môžno sa nájde niekto, kto sa s Vami príde aspoň na chvílku porozprávať a ak sa nájde aj nejaký sponzor, dostanete aj granulky ;)
Váš prístup ma skutočne fascinuje a velmi ma mrzí, keď si uvedomím, že bohužial ľudí ako ste Vy je aj v Bystrici velmi veľa... ľudí, čo si myslia, že naša zem je tu len preto aby slúžila len ich blahu. Taký pes ma oveľa vyššiu hodnotu ako si Vy dokážete čo i len predstaviť a ak je aj nejaký pes agresívny tak je to len vinou ľudí, ktorí mu buď ublížili alebo ho zle vychovali !
Prajem Vám príjemný zvyšok života prežitý v naivnom sebaklame o vlastnej jedinečnosti a dôležitosti.

Marketa


 
pridané 20.1.2011 15:20:39

Poplatok-daň zy psa

Dobrý deň, chcem sa opýtať ,že ak vystavime šeky na daň za psa až v mesiaci februar či to bude problém. Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Problém v tom nevidíme. Ale treba si uvedomiť, že v zmysle zákona o správe daní a poplatkov, je správca dane povinný vyrubiť za každý deň omeškania sankčný úrok vo výške 15% (ročnej sadzby) z omeškanej sumy, ktorý musí daňový subjekt zaplatiť okrem daňovej povinnosti.

Mgr. Viera Dudíková
vedúca oddelenia daní a poplatkov

michaelka


 
pridané 15.1.2011 18:31:49

Psí problém

Treba dat na psa dan 1000.-Eur/rok,majitelia ich pustia na ulicu, šarha zlikviduje a do roka bude od celého problému pokoj.
Kedysi sa pes choval na dvore ako stražne zviera mal svoju budu.
Dnes su chranene viac ako ludia ,maju utulky,lekarov,oblečenie...to je scestné a choré.

občan


 
pridané 8.12.2010 21:16:32

dane, dane a zase len dane....

21.03.2010 pán Dlhoš napísal svoj postreh ohľadne daní za psíkov.... a mesto mu odpovedalo vid citát:
"Mesto Banská Bystrica tento rok pripravuje viac možností na zlepšenie podmienok chovu spoločenských zvierat v našom meste. Vyberieme vhodné verejné priestranstvá, na ktorých budú vybudované verejné venčoviská, plánujeme zakúpiť vysávače na zber psích exkrementov; navrhneme do všeobecne záväzného nariadenia zapracovať možnosť úľav na dani za psa pri preukázaní povinného pravidelného očkovania, príp. sterilizácie zvieraťa; a pod. Realizácia týchto aktivít je však závislá od schválených finančných prostriedkov pre oblasť chovu spoločenských zvierat a vôle poslancov MsZ. Bude našou snahou tento rok zaviesť aspoň niektoré z týchto výhod pre majiteľov psíkov.
Mgr. Ivana Barlíková
vedúca oddelenia verejnoprospešných služieb "

Ja sama som už sú tomu 4 roky písala ohladne daní za psov - sama chovam malého psa. A 4 roky sa nič nerobí. Sľúbil pán Huťka ...za peniaze z daní sa plánujú nakúpiť vysávače exkrementov ... to bolo v roku 2006-2007. Doteraz sa nič neurobilo. Mačky si voľne behajú po sídlisku, nik ich neočkuje proti besnote, hoci to je zo zákona povinné, ale skúste svojho, mimochodom pravidelne odčervovaného a očkovaného proti všetkým rôznym chorobám, pustiť na chvíľu voľne bez vôdzky, už máte na krku MP a pokutu....
a prečo sa dane neostupňujú podľa váhy či výšky psa v kohútiku. Veď je smiešne aby sa rovnako platilo za kilovú čivavu ako za 80 kg mastifa, rotwailera či írskeho vlkodava...
A ČO VLASTNE ROBÍ MESTO ZA tých 33,19 €, ktoré dostane od majiteľov? v roku 2007 som mala číslo viac ako 5500 a x 33,19 je cca 183 000 €... Teraz za 3 roky je to ešte vyššie číslo,
To je nemalá suma..... No poviete ved sme Vám zvýšili počet sáčkov na exkrementy na 400 ks. ALE TO JE VŠETKO !!!! Keby som chovala na balkóne koňa alebo kozu či ovcu mohla by som ešte brať na to zviera dotáciu! Tak prečo zdaňujete len PSOV ????
v TRENčÍNE tie dane zrušili a vyžilo MsZ aj bez tých peňazí... To len bystrica je taká nechcem použiť škaredé slová nenásytná??? 4 roky sa slubujú vysavače ale načo !!! Mali by sa riadne kontrolovať psíčkari čo si "výkaly" po psoch nepozbierajú ...
Ísť páni poslanci aj trošku do terénu a poohliadať sa...
ale to by som asi chcela veľmi veľa.... súhlasím s pánom Marcelom, ktorý písal niečo podobné na poslancov mesta ... ale neviem či sa dočkáme aspoň riadnej odpovede...

s pozdravom znechutená situáciou v BB - alena


 
pridané 6.12.2010 10:14:49

poplatok za komunálny odpad

Dobrý deň,
zaujíma ma, či občan- držiteľ preukazu ZŤP, má nárok na nejakú zľavu z poplatku za komunálny odpad. Ďakujem.

>>> ODPOVEĎ:

Podľa Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Banská Bystrica č. 21/2008 , ktoré je platné aj pre rok 2011 držiteľ preukazu ZŤP nemá nárok na zľavu z poplatku za komunálny odpad.

Mária Lagovská
Oddelenie daní a poplatkov

danusa


 
pridané 23.4.2010 07:40:12

Nezaplatenie dane za psa

Dobrý deň, nakoľko nás neustále každý deň od 6.00 hod. hlasným brechotom a zavíjaním ruší veľký pes v byte na Karpatskej ulici č.6 12posch. na menovke je Antalová, Izingová, nevieme komu pes patrí, ale býva tu len jedna staršia pani s ním, chceme Vás na to upozorniť. Hlavne na to, že tento pes je tu už tri roky a pani ho asi doteraz neprihlásila na meste.

Pracujúci občania


 
Položky 61-70 z 153

dnes je: 21.4.2015

meniny má: Ervín

Dnes má službu:

PRI BARBAKANE
Nám.Štefana Moysesa

ďalšie dni

Utorok 21.4.
PRI BARBAKANE
Nám.Štefana Moysesa
Streda 22.4.
ALCHEMILKA
ČSA 23
Štvrtok 23.4.
AMBRÓZIA
Rudohorská 33
Piatok 24.4.
ARCHA
Švermova ul. - Úsvit
Sobota 25.4.
ARNIKA
Kyjevské nám. 7
Sobota 25.4.
TESCO
Nedeľa 26.4.
SUNPHARMA TESCO
Nedeľa 26.4.
ARTMED
Bernolákova 12
048-4164976
Pondelok 27.4.
ASKLEPION
Kuzmányho 16
Utorok 28.4.
ASTRA
Internátne 24

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

54179209

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka