Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Dane, poplatky

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

DANE, POPLATKY, FINANCIE

pridané 4.8.2011 15:37:08

odhlásenie psíka z evidencie

Dnes som bola odhlásiť psíka z evidencie. Pracovníčka sa domáhala vrátenia známky. Psíka sme pochovali aj s tým "plieškom", ktorý nosil 13,5 roka. Už mal zodraté a nečitateľné číslo, ale pre pracovníčku bol ten pliešok/známka veľmi dôležitá, aby ho nenosil iný pes a mňa žiadala o zaplatenie polatku cca 3,5.-€ za nevrátenie známky.
Akú to malo logiku neviem. Za 450.-€, ktoré som zaplatila na dani za psa, ten pliešok mal už historickú a zberateľskú hodnotu a mal byť pozlátený. Zatiaľ som za tie peniaze dostala niekoľko pvc vrecúšok a každoročný prísľub na smetné koše a vysávače.
Konečne už viem, prečo Banskú Bystricu volajú Pažravá pri Zvolene.

lxftn7


 
pridané 7.6.2011 20:03:36

poplatok za smeti

My sme doteraz nedostali vymer na poplatok (ci dan) za smeti. Pozrela som si smernicu a tam je napisane, ze to ma byt "vyrubene". Mame pockat, alebo mame ist na mestsky urad...? Pokial viem, ani ostatni susedia este nemaju vymer. Dufam ze nam nepride nejaka upomienka s pokutou ze sme nezaplatili v termine.

Iva


 
pridané 3.6.2011 12:04:30

Daň z nehnuteľností

Vážení,
daň z nehnuteľností sa má zaplatiť do konca marca, do minulého roku to bolo na základe výmeru od MsÚ. Nie je to v tomto roku nejako ináč, lebo som doteraz žiadny výmer nedostal!

Milan


 
pridané 3.5.2011 13:59:13

platenie za smeti

dobry den, chcela by som sa informovat ako to je s platenim za smeti, ked sa nezdrziavam dlhodobo v meste BB, ale trvaly pobyt tam mam.
Za smeti platim v BA pravidelne v mesacnych splatkach pre spravcovku spolocnost, co je zahrnute v najme bytu.Dakujem.

ik


 
pridané 27.4.2011 12:09:18

Trvalý pobyt

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať či by sa dal prehlásiť sestrin trvalý pobyt s ktorou súčasne užívame jeden rodinný dom a ona ho uživa s druhom už vyše 2 rokov. Má byt, ktorý prenajíma ale je tam stále prihlásená. Potrebovala by som ju nahlásiť je to možné aj keď ona nesúhlasí nakoľko mám potom problém s platením inkasa čo chodí len na moje meno a ona nechce platiť dlhy lebo to nie je na jej meno.


 
pridané 21.2.2011 17:46:15

Miesto na venčenie psov.

V Ružomberku je miesto na venčenie psov ohradené a vyznačené tabulov pri odbočke na Dolný Dubín,pri rieke Váh aj v B.Bystrici sa nájdu miesta dalej od bytoviek kde možu chodit psíčkari len to treba označit a vyčlenit v každej obytnej zone a bude pokoj!

>>> ODPOVEĎ:

V Banskej Bystrici nie sú miesta na venčenie psov ohradené a vyznačené tabuľami. Majitelia psov môžu „venčiť“ svoje psy na verejných priestranstvách - sú však povinní dodržiavať stanovy Všeobecne záväzného nariadenia mesta č.199/2007 o niektorých podmienkach držania psov na území mesta napr. bezprostredne odstrániť výkaly po svojom psovi a pod..

Andrej Huťka
oddelenie VPS

Igor Kmet


 
pridané 21.2.2011 16:35:55

Daň za psa

Dobrý deň.Zaujímalo by ma ako boli využité zaplatené dane za psa za rok 2010 ,ktoré zaplatili majitelia psov nášmu mestskému zastupiteľstvu a čo sa plánuje urobiť v tomto roku 2011.....Každý rok len majiteľ psa platí a platí a efekt - zlepšenie žiadne, tých pár sáčkov je kvapka v mori oproti tomu čo mesto od psíčkarov vyzberie €. A rozkážte psovi že exkrement- hovienko môže zo seba vytlačiť len jedenkrát za deň....prípadne podľa pridelených sáčkov len raz za 2 dni hádam tak tie sačky stačili :) ....A ozaj po mestských holuboch by nám balkóny a lóogie malo čistit mesto nie? A čo tak platiť za mačičky, ktoré sa v našom meste množia nekontrolovane.....Alebo najlepšie vyhubme psov aj všetkých domácich maznáčikov a používajme len výdobytky vedy a techniky veď tie nám neuškodia nie? Myslím, že ak by mesto znížilo poplatok za psa ,viac psíčkarov by sa prihlásilo a platilo. Čo tak 10€ na rok?A potom by v KSZV nemali plno psov /Bol tam vôbec niekto z kompetentných pozrieť?/ ani v iných útulkoch vyhodených zvierat. A TERAZ SOM NAOZAJ ZVEDAVA KTO Z KOMPETENTNÝCH MI SERIOZNE ODPOVIE NA MOJU ÚVODNÚ OTÁZKU AKO SA INVESTOVALI € Z DANÍ ZA PSOV....ĎAKUJEM

Jaemila 1313


 
pridané 20.2.2011 13:25:50

Poplatokdaň za psa

správca je povinný vyrúbiť sankčný úrok z omeškania, za poplatok za psa. A iné povinnosti nemá? Koľko rokov si správca nesplnil povinnosť sľubov o zakúpení vysávačov pre psíčkarov? Veď už len za úrok z našetrených financií za poplatky za psa by ste mohli zakúpiť niekoľko vysavačov. A ešte k príspevku "Psí problém" od občana, myslím, že si nezaslúžite nazývať sa občanom. Nechcem sa vulgárne vyjadriť, že ako by som Vás ja nazvala.Poradila by som Vám, aby ste sa odsťahovali niekde na pustý ostrov a tam by Vám nik a nič neprekážalo vo Vašom sebeckom žití.

andika


 
pridané 20.2.2011 13:10:52

Reakcia na príspevky

v prvom rade je veľmi výstižný príspevok od Marketky, takí ľudia o ktorých píše si nezaslúžia nič iné len hanbu a opovrhnutie. Listovala som v strších príspevkoch a odpovediach a nedá mi nezareagovať na sľubotechny odd.verejnopr.služieb, konkrétne ved. Mgr. Ivany Barlíkovej, p. Huťku a im prisediacich na teplých stoličkách. P.Barlíková, kde sú tie Vaše plánované vysávače, alebo nebodaj aj sáčky umiestnené vonku? Je tomu presne rok čo ste to nám psíčkárom sľubovali.Pripadá mi to ako v Kocúrkove. Kde sa strácajú naše peniaze, ktoré platíme? Je pozoruhodné, že v dome, kde bývam som majiteľkou psa, za ktorého poctivo platím, ale je tu aj jedna podnájomníčka, ktorá chová tri mačky /zatiaľ/ pokiaľ sa nerozmnožia, 50 x chodí s nimi von a dnu, určite nie sú štepené proti ničomu, no nebodaj, aby ochorel nejaký iný psík od ních samozrejme pôvodca choroby nebude mačka ale pes. Čo v takom prípade?

andika


 
pridané 18.2.2011 17:30:06

Poplatok za smeti

Dobrý deň. Zaujímalo by ma ako sa platí daň za smeti ak býva občan v Banskej Bystrici a v jednom byte, ktorým je vlastníkom má trvalý pobyt a v druhom byte teda u matky je prihlásený na prechodný pobyt.Kde má platiť daň za smeti. Ďakujem.

Jarmila 1313


 
Položky 61-70 z 160

dnes je: 21.4.2018

meniny má: Ervín

Dnes má službu:

Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 21.4. - 22.4.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 21.4. - 22.4.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
Sobota 28.4. - 29.4.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
Sobota 28.4. - 29.4.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

102786489

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka