Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Agenda GENDER (Rodová rovnosť)AKO SA SLOVENSKÍ MUŽI PODIEĽAJÚ NA STAROSTLIVOSTI O DETI A O DOMÁCNOSŤ ?

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva realizuje výskumný projekt s podporou Európskej komisie

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva realizuje v priebehu roka 2006 projekt pod názvom „Úloha mužov pri presadzovaní rodovej rovnosti.“ Cieľom projektu, spolufinancovaného Európskou komisiou (VS/2005/0344), je analýza spôsobov, ako môžu muži aktívne prispievať pri zvyšovaní rodovej rovnosti v ekonomickej oblasti a rodinnom živote. Národným partnerom a zároveň projektovým gestorom je Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pozície nadnárodných partnerov zastávajú Ministerstvo práce a sociálnych vecí Českej republiky a Ministerstvo pre rovnosť príležitostí, Luxembursko. Vyvrcholením celého projektu bola Medzinárodná odborná konferencia pod rovnomenným názvom, ktorá sa uskutočnila 7. novembra 2006 v Bratislave za účasti národných aj nadnárodných partnerov projektu. (Viac v priloženom súbore pdf)


 
TWININGOVÝ PROJEKT

Gender Mainstreaming pre Slovensko

Dňa 22. novembra 2006 v Národnom tenisovom centre v Bratislave sa konala Záverečná konferencia k twiningovému projektu „Gender Mainstreaming pre Slovensko“ za účasti ministerky práce sociálnych vecí a rodiny pani Tomanovej. Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR od októbra 2005 v spolupráci s francúzskymi a nemeckými expertmi a expertkami implementovalo projekt, ktorý mal cieľ posilniť rovnosť medzi mužmi a ženami na Slovensku.

Twinning je iniciatívou Európskej komisie, ktorá bola po prvý krát spustená v roku 1998 v kontexte prípravy na rozširovanie Európskej únie. Twinning sa stal nástrojom zameraným na spoluprácu so štátnou administratívou s cieľom asistovať kandidátskym krajinám pri posilňovaní ich administratívnych a súdnych kapacít pri implementácii komunitárnej legislatívy ako nového členského štátu EÚ. (VIac v priloženom súbore pdf)


 

dnes je: 19.2.2018

meniny má: Vlasta

Dnes má službu:

Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Pondelok 19.2. - 4.3.
Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica
Sobota 24.2. - 25.2.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 24.2. - 25.2.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

100324972

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka