Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Agenda GENDER (Rodová rovnosť)AKO SA SLOVENSKÍ MUŽI PODIEĽAJÚ NA STAROSTLIVOSTI O DETI A O DOMÁCNOSŤ ?

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva realizuje výskumný projekt s podporou Európskej komisie

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva realizuje v priebehu roka 2006 projekt pod názvom „Úloha mužov pri presadzovaní rodovej rovnosti.“ Cieľom projektu, spolufinancovaného Európskou komisiou (VS/2005/0344), je analýza spôsobov, ako môžu muži aktívne prispievať pri zvyšovaní rodovej rovnosti v ekonomickej oblasti a rodinnom živote. Národným partnerom a zároveň projektovým gestorom je Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR a pozície nadnárodných partnerov zastávajú Ministerstvo práce a sociálnych vecí Českej republiky a Ministerstvo pre rovnosť príležitostí, Luxembursko. Vyvrcholením celého projektu bola Medzinárodná odborná konferencia pod rovnomenným názvom, ktorá sa uskutočnila 7. novembra 2006 v Bratislave za účasti národných aj nadnárodných partnerov projektu. (Viac v priloženom súbore pdf)


 
TWININGOVÝ PROJEKT

Gender Mainstreaming pre Slovensko

Dňa 22. novembra 2006 v Národnom tenisovom centre v Bratislave sa konala Záverečná konferencia k twiningovému projektu „Gender Mainstreaming pre Slovensko“ za účasti ministerky práce sociálnych vecí a rodiny pani Tomanovej. Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR od októbra 2005 v spolupráci s francúzskymi a nemeckými expertmi a expertkami implementovalo projekt, ktorý mal cieľ posilniť rovnosť medzi mužmi a ženami na Slovensku.

Twinning je iniciatívou Európskej komisie, ktorá bola po prvý krát spustená v roku 1998 v kontexte prípravy na rozširovanie Európskej únie. Twinning sa stal nástrojom zameraným na spoluprácu so štátnou administratívou s cieľom asistovať kandidátskym krajinám pri posilňovaní ich administratívnych a súdnych kapacít pri implementácii komunitárnej legislatívy ako nového členského štátu EÚ. (VIac v priloženom súbore pdf)


 

dnes je: 24.6.2018

meniny má: Ján

Dnes má službu:

Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 30.6.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 30.6.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
  • Nedeľa189graphic-icon
  • Pondelok198graphic-icon
  • Utorok209graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

104293005

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka