Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica

Pribudli nájomné bytyVytlačiť
 

BytyMesto Banská Bystrica odovzdalo v januári do užívania 16 nájomných bytov, (9 dvojizbových, 7 jednoizbových). Štyria nájomcovia sa hneď nasťahovali do vynovených priestorov. Magistrát im dal šancu okamžite si riešiť bytovú otázku na obdobie jedného roka.

Medzi nájomcami je aj rozvedená matka, ktorá sa stará o tri vlastné a štyri osvojené deti. Spomínané rodiny sa nečakane ocitli v kritickej situácii, pretože nový majiteľ objektu, v ktorom bývali v predchádzajúcom období, im vypovedal nájomnú zmluvu. Banskobystrická radnica našla teda okamžité riešenie ich problému.

Nové nájomné byty vyčlenil magistrát pre naliehavé potreby Mesta Banská Bystrica. Spôsob prideľovania bytov upravuje všeobecne - záväzné nariadenie (VZN), podľa ktorého môžu byty využívať fyzické osoby s trvalým pobytom v Banskej Bystrici minimálne päť rokov, ktoré stratili v meste bývanie v dôsledku havarijných situácií, alebo ktoré sa nie vlastným pričinením ocitli v nepriaznivej sociálno-bytovej situácii. Žiadateľ o dočasné bývanie zároveň nesmie byť na území Banskej Bystrice vlastníkom, stavebníkom, nájomcom bytu, alebo domu. Príslušné VZN upravuje aj povinnosť žiadateľa mať uhradené všetky miestne dane a poplatky. Mesto Banská Bystrica formou dočasného bývania limitovaného na jeden rok nebude riešiť patologické sociálne prípady, ktoré majú dlhodobý problém riešiť svoju bytovú otázku. Dočasné ubytovanie na obdobie jedného roka môžu v nových priestoroch nájsť aj osoby, ktoré sa významným spôsobom v záujme mesta Banská Bystrica podieľajú na jeho rozvoji v oblasti spoločenskej, ekonomickej, sociálnej, vzdelávacej, či kultúrnej. Ide napríklad o hosťujúcich pedagógov, či umelcov.

Objekt na Švermovej ulici, v ktorom sú nové byty situované, patril v minulosti mestskej organizácii Záhradnícke a rekreačné služby Mesta Banská Bystrica. Prestavba realizovaná v období november 2008 až november 2009 si vyžiadala investičné náklady vo výške 500 807,95 eur z rozpočtu mesta.
 


 
 

dnes je: 21.2.2019

meniny má: Eleonóra

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

116105348

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka