Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica

Cyklobus slávnostne uviedli do života Vytlačiť
 

Cyklobus – novinku pre cyklistov a turistov v piatok 22. júna slávnostne uviedli do života na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Primátor Peter Gogola a podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ladislav Topoľský spoločne šampanským pokropili cyklobus, ktorý začne od zajtra voziť záujemcov na Králiky a Pánsku Kolibu.

„Spoločné úsilie mesta, vyššieho územného celku, dopravcu a podnikateľov vyústilo do zavedenia nového druhu dopravy, ktorý pružne reaguje na požiadavky cyklistickej verejnosti. Verím, že cyklobus privítajú všetci, ktorých láka krásna oblasť Veľkej Fatry“, skonštatoval počas skúšobnej jazdy cestou na Králiky primátor Peter Gogola. Banskobystrický samosprávny kraj plánuje v krátkom čase zmapovať cyklotrasy v okolí Banskej Bystrice. „Ak sa tento projekt osvedčí, tak o rok môžeme uvažovať o rozšírení tejto služby. Vybrali sme Králiky a Královú studňu, pretože s týmito strediskami je veľmi dobrá spolupráca,” uviedol podpredseda BBSK Ladislav Topoľský.

Cyklobusy začnú jazdiť od zajtra, 23. júna a premávať budú v lete počas víkendov, sviatkov a dní pracovného pokoja, t.j. 28 dní. „Kapacita vozidla je 35 cestujúcich (na sedenie 19 miest), pričom na záves sa zmestí cca 40 bicyklov,” povedal Marek Modranský zo SAD Zvolen. Jednotné cestovné vo výške 1 euro nepokryje prevádzkové náklady, ktoré bude dotovať spoločne samospráva a BBSK.

Výrazne označené vozidlá budú vyrážať z Banskej Bystrice o 10.40 hod. a 14.40 hod. smerom na Králiky. Smerom na Pánsku Kolibu bude odchod cyklobusu z Banskej Bystrice o 8.00 hod. a 16.30 hod. Potrebné informácie o trase a časoch odchodov nájde cestujúca verejnosť aj na internetovej stránke SAD Zvolen a všetky zastávky cyklobusu budú jasne označené špeciálnym symbolom cyklobusu.
 

Cyklobus slávnostne uviedli do života


 
 

dnes je: 21.2.2019

meniny má: Eleonóra

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

116105429

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka