Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Ján Nosko bude znovu kandidovať za primátora „Chcem dokončiť rozbehnuté projekty“Vytlačiť
 

Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko sa v novembrových komunálnych voľbách bude opätovne uchádzať o pozíciu primátora. Chce nadviazať na rozbehnuté projekty a pokračovať v obnove ciest a chodníkov, škôl a škôlok, podpore športu a v riešení parkovania. Kandidovať bude ako nezávislý kandidát a kampaň bude financovať prostredníctvom transparentného účtu.

 

Banská Bystrica sa doteraz nikdy nerozvíjala tak intenzívne ako za posledné štyri roky. Okrem desiatok konkrétnych výsledkov sa nám podarilo pohnúť aj s takými problémami, ktoré neboli riešené desaťročia. Vyše tridsať rokov strašil v našom meste nedostavaný skelet autobusovej stanice. Vďaka našej súčinnosti najväčšieho strašiaka nahradila najmodernejšia autobusová stanica na Slovensku,“ uviedol primátor Banskej Bystrice Ján Nosko. Za najväčšie úspechy uplynulých štyroch rokov označil aj súvislú obnovu ciest a chodníkov, získavanie mimorozpočtových zdrojov, rekonštrukcie materských škôl, a tiež výraznú podporu športu a kultúry v meste.

 

Banská Bystrica je zároveň v oveľa lepšej finančnej kondícii. Napriek tomu, že sa pracuje na veľkých projektoch, vedeniu mesta sa podarilo znížiť dlh oproti roku 2014 v percentách o viac ako polovicu, z 33 percent na 16 percent, čo vo finančnom vyjadrení predstavuje viac ako päť miliónov eur. Z mimorozpočtových zdrojov sa vedeniu mesta podarilo získať 20 miliónov eur, čo je oproti minulému volebnému obdobiu 6-násobne viac. Financie putovali napríklad na opravu kaštieľa Radvanských a Robotníckeho domu, na výstavbu športovísk, rekonštrukciu a rozširovanie kapacít škôlok či obnovu detských jaslí.

 

Primátor ocenil konštruktívnu spoluprácu s poslancami aj s kolegami. „Za to, že sa nám Banskú Bystricu podarilo výrazne posunúť dopredu patrí poďakovanie najmä poslancom mestského zastupiteľstva, ktorí hľadali konštruktívne riešenia, a tiež zamestnancom mestského úradu, ktorí odviedli poctivú prácu.“

 

Podľa primátora hlavným dôvodom, prečo sa rozhodol opätovne kandidovať je, že chce dokončiť začaté projekty. „Určite chceme pokračovať v súvislej obnove ciest a chodníkov, opravách škôlok a škôl, ale tiež máme s mojím tímom pripravené projekty na obnovu kultúrnych pamiatok.“ Veľmi dôležitou súčasťou programu na ďalšie štyri roky bude podľa primátora riešenie parkovania. Ján Nosko chce aj naďalej podporovať šport a budovanie športovísk. Nebudú chýbať nové cyklotrasy, projekty ktorých má už mesto pripravené. Dôležitou prioritou bude starostlivosť o zeleň, ale aj riešenie odvozu odpadu. Primátor chce v budúcom volebnom období riešiť aj oblasť sociálnych služieb vrátane nájomného bývania.

 

Ján Nosko, tak ako pred štyrmi rokmi, bude kandidovať ako nezávislý kandidát a hneď v deň ohlásenia kandidatúry začína so zbieraním podpisov. Financovanie kampane bude prebiehať prostredníctvom transparentného účtu, teda každý Banskobystričan a Banskobystričanka si bude môcť pozrieť príjmy aj výdavky kampane. „Chcem naďalej rozvíjať naše krásne mesto a tak ako doteraz, budem do toho dávať srdce,“ uzavrel primátor Ján Nosko.

(7.8.2018)

 

Ján Nosko bude znovu kandidovať za primátora


 
 

dnes je: 17.10.2018

meniny má: Hedviga

Dnes má službu:

U ANGELY
Námestie Ludvika Svobodu 1,
974 17 Banská Bystrica

ďalšie dni

Utorok 16.10.
U ANGELY
Námestie Ludvika Svobodu 1,
974 17 Banská Bystrica
Streda 17.10.
ZDRAVIE
Partizánska 12,
974 01 Banská Bystrica
Štvrtok 18.10.
ZDRAVOMED
Cesta k nemocnici 1,
974 01 Banská Bystrica
Piatok 19.10.
ÚSMEV
Sládkovičova 9,
974 05 Banská Bystrica
Sobota 20.10.
NAŠA LEKÁREŇ
Nám. L. Svobodu 1,
974 01 Banská Bystrica
Nedeľa 21.10.
ARTMED
Lazovná 60,
974 01 Banská Bystrica
Pondelok 22.10.
ALCHEMILKA
Československej armády 23,
974 01 Banská Bystrica
Utorok 23.10.
AMBRÓZIA
Rudohorská 33 A,
974 11 Banská Bystrica
  • Utorok216graphic-icon
  • Streda217graphic-icon
  • Štvrtok205graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

108134421

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka