Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Pripomienky k revitalizácii vnútrobloku Tatranská - Sitnianska - Strážovská môžete posielať do 31.7.2018Vytlačiť
 

Revitalizácia vnútroblokuV uplynulom týždni zorganizovalo vedenie mesta v jedálni Základnej školy na Sitnianskej ulici 32 verejnú prezentáciu revitalizácie vnútrobloku Tatranská – Sitnianska – Strážovská. Napriek dovolenkovému obdobiu prišla početná skupina Sásovčanov vyjadriť svoj názor k pripravovanému zámeru. Svoje pripomienky môžu obyvatelia posielať ešte do 31. júla 2018.

 

O čo ide?

 

Mesto Banská Bystrica plánuje plochu v rozmere 42 000 metrov štvorcových obnoviť z eurofondov. Projektová dokumentácia potrebná k žiadosti o nenávratný finančný príspevok je v súčasnosti v štádiu príprav. Stále je však možné zapracovať zmysluplné pripomienky obyvateľov, ktorí vyjadria svoj názor. Ide o rozsiahlu plochu, ktorá zahŕňa ihrisko známe pod názvom Opavia, priestor s tenisovým kurtom nad základnou školou a športový park za školským areálom.

Ak by bolo mesto úspešné, z mimorozpočtových zdrojov by sa vybudovalo najväčšie detské ihrisko v Sásovej a plnohodnotné plochy pre aktívny oddych mládeže i dospelých. Zároveň by sa dobudoval areál športovísk pre potreby školy a verejnosti, obnovil a doplnil mobiliár, vodné prvky či osvetlenie. Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia chodníkov i schodísk, vytvorenie komunitných záhradiek, miesta pre piknikové stretnutia či obnova a doplnenie zelene. Predpokladaný termín predkladania žiadosti o NFP vo výške 800 000 eur v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu je október 2018.

 

Prezentácia projektu je dostupná nižšie priloženom súbore.

Máte pripomienky?

Posielajte ich do 31. júla 2018 na adresu: zuzana.gombalova@banskabystrica.sk

 


 
 

dnes je: 16.8.2018

meniny má: Leonard

Dnes má službu:

TESCO

  • Streda2713graphic-icon
  • Štvrtok2714graphic-icon
  • Piatok2814graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

105734887

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka