Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu vodorovná
Banská Bystrica

Koncert Róbert Ragan jr. Project - 25.4.2018 o 18.00 hod., Robotnícky domVytlačiť
 

Koncert Róbert Ragan jr. Project

 

Predstaviteľ mladej slovenskej jazzovej generácie – kontrabasista Róbert Ragan junior sa popri hre na kontrabas venuje aj vlastnej autorskej tvorbe a na hudobnú scénu prichádza s vlastným projektom.

V roku 2017 na podnet Hudobného fondu nahral svoje autorské CD TURNS, ktorého uvedenie do života spojené s koncertom sa uskutoční v Robotníckom dome. Spolu s ním  vystúpia špičkoví reprezentanti slovenského jazzu klavirista Klaudius Kováč, bubeník Peter Solárik a ako hosť večera excelentný trubkár Juraj Bartoš (Bratislava Hot Serenaders).

Róbert Ragan junior má na svojom konte niekoľko významných ocenení. V roku 2008 spolu s Kvartetom Martina Uhereka získal druhé miesto na 1st Tarnow International Jazz Contest v Poľsku, v decembri toho istého roku sa stali laureátmi celoslovenskej súťaže Nové tváre slovenského jazzu, kde Róbert získal cenu za najlepší inštrumentálny výkon. Debutové CD Lukáša Oravca, na ktorom sa Róbert interpretačne aj autorsky podieľal, získalo cenu ESPRIT za najlepší slovenský jazzový album roku 2013.

 

Vstup na koncert je voľný.


 
 

dnes je: 27.3.2019

meniny má: Alena

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

137964768

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka