Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Vyšehradske mládežnícke fórum od 6.12. do 8.12.2017, Fakulta PVaMV UMBVytlačiť
 

Vyšehradske mládežnícke fórum

 

V poradí už šiesty ročník Vyšehradského mládežníckeho fóra (VYF) sa už tradične uskutoční v Banskej Bystrici, srdci Slovenska. VYF 2017 sa bude konať v dňoch 6. až 8. decembra za účasti mladých akademikov a odborníkov z Maďarska, Poľska, Českej republiky a zo Slovenska. Záštitu nad podujatím prevzal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok.
Vyšehradské mládežnícke fórum je unikátny projekt, ktorého cieľom je vytvorenie platformy na prepojenie poznatkov mladých participantov zo všetkých krajín Vyšehradskej štvorky s odbornými poznatkami pozvaných expertov na témy zameriavajúce sa na obrannú spoluprácu nie len v rámci V4, ale aj v rámci euroatlantických štruktúr, či budúcnosti vyšehradskej kooperácie prihliadajúc na neustále sa meniacu situáciu vo svete a v regióne. Projekt má za cieľ posilniť verejnú debatu o význame Vyšehradskej skupiny, jej súčasnom postavení, ako aj o jej smerovaní, akcentujúc predovšetkým oblasti spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politiky. Projekt umožňuje účastníkom inovatívnym spôsobom nadobudnúť nové informácie týkajúce sa problematiky V4 a prostredníctvom toho získavať nové poznatky. Projekt má za úlohu spájať mladých akademikov s podobným zameraním zo všetkých krajín vyšehradského regiónu.
Hlavným bodom programu tohoročného Vyšehradského mládežníckeho fóra je popri intenzívnom workshope, ktorý sa bude zaoberať budúcnosťou V4, panelová diskusia na tému možnej obrannej spolupráce krajín Vyšehradskej skupiny a budúcnosti obrannej spolupráce v rámci euroatlantických štruktúr pod názvom „Defense Cooperation: Mission (Im)Possible?“.
Vyvrcholením VYF 2017 bude simulácia rokovaní medzi NATO a Ruskom, pri ktorej budú participanti dosadení do úlohy lídrov snažiacich sa o dosiahnutie konsenzu v prípade posilňovania východnej hranice Aliancie. Participanti budú „rokovať“ v Centre krízového riadenia (CEKR) Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela, ktoré je špeciálne vybavené pre účely takejto simulácie.

Súčasťou tohoročného Vyšehradského mládežníckeho fóra bude aj bohatý kultúrny program, ktorý zahŕňa návštevu Centra výcviku Lešť, ktoré plní „úlohy súvisiace s bezpečnosťou a obranou štátu, vykonávaním zdravotnej starostlivosti, zdravotného zabezpečenia a špeciálnej prípravy predovšetkým špeciálnych jednotiek ozbrojených síl Slovenskej republiky a špeciálnych jednotiek výkonných zložiek bezpečnostného systému Slovenskej republiky. Pre participantov je zároveň pripravený kultúrny večer, ktorého cieľom je prezentácia a priblíženie slovenskej kultúry participantom podujatia.
Vyšehradské mládežnícke fórum 2017 je projekt organizovaný Euroatlantickým centrom v spolupráci s Fakultou politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Šiesty ročník Vyšehradského mládežníckeho fóra sa uskutoční vďaka podpore Medzinárodného vyšehradského fondu, sekcie verejnej diplomacie NATO, Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, mesta Banská Bystrica a Rotary klubu Banská Bystrica.


 
 

dnes je: 18.10.2018

meniny má: Lukáš

Dnes má službu:

ZDRAVOMED
Cesta k nemocnici 1,
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Štvrtok 18.10.
ZDRAVOMED
Cesta k nemocnici 1,
974 01 Banská Bystrica
Piatok 19.10.
ÚSMEV
Sládkovičova 9,
974 05 Banská Bystrica
Sobota 20.10.
NAŠA LEKÁREŇ
Nám. L. Svobodu 1,
974 01 Banská Bystrica
Nedeľa 21.10.
ARTMED
Lazovná 60,
974 01 Banská Bystrica
Pondelok 22.10.
ALCHEMILKA
Československej armády 23,
974 01 Banská Bystrica
Utorok 23.10.
AMBRÓZIA
Rudohorská 33 A,
974 11 Banská Bystrica
Streda 24.10.
ARCHA
Kpt. Nálepku 5,
974 04 Banská Bystrica
Štvrtok 25.10.
ARCUS
Námestie Ludvika Svobodu 19,
Banská Bystrica
  • Streda228graphic-icon
  • Štvrtok217graphic-icon
  • Piatok215graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

108170777

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka