Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Korčuliarska dráha je pripravená privítať prvých korčuliarovVytlačiť
 

Banskobystričania môžu už čoskoro zlepšiť svoju kondíciu, posilniť svaly a stratiť pred letom nadbytočné kilá. Priamo v centre mesta, pod Pamätníkom SNP, vyrástla relaxačno-oddychová zóna, ktorá vytvára kvalitné podmienky pre rekreačných korčuliarov, chodcov, ale i cyklistov. Európske mesto športu 2017 pozýva všetkých záujemcov na oficiálne otvorenie takmer pol kilometrovej korčuliarskej dráhy, ktoré sa uskutoční už budúci piatok, 5. mája o 15.00 hod.

Hoci nepriaznivé počasie v závere minulého roka predĺžilo celkový proces výstavby, tri metre široká in-line korčuliarska dráha už netrpezlivo čaká na prvých návštevníkov. Dôkazom sú viditeľné záverečné terénne úpravy a výsadba trávnika.

„Som rád, že hoci počasie veľakrát nespolupracovalo, korčuliarsku dráhu môžeme sprístupniť pre všetkých aktívnych Banskobystričanov ešte pred letom. Verím, že rekreační športovci budú spokojní a v roku, keď sme Európskym mestom športu si túto športovú aktivitu osvojí čo najviac ľudí. Pripravte si korčule, aby sme už budúci týždeň v piatok mohli korčuliarsku dráhu spoločne otestovať. Ste srdečne vítaní,“ hovorí primátor Ján Nosko.   

Na vybudovanie betónového korčuliarskeho oválu zhotoviteľ nasadil stavebný stroj, tzv. finišer. Patrí medzi  moderné metódy realizácie podobných povrchov a v Banskej Bystrici bol využitý po prvý raz. Na dráhe v najbližších dňoch pribudne aj niekoľko piktogramov, ktoré budú znázorňovať, že je určená len pre korčuliarov. 

„Po ľavej strane od Pamätníka SNP, v severnej časti areálu, bol pôvodný chodník rozšírený a bude slúžiť ako cyklochodník. V ďalšej fáze pripravovaných projektov sa napojí na plánovanú cyklotrasu Senica – Hušták, ktorá je v štádiu príprav projektovej dokumentácie. Chodník je zároveň bezbariérovo upravený. Jeho súčasťou je dlažba pre nevidiacich, ktorých má usmerniť, aby nevstúpili korčuliarom do dráhy,“ objasňuje Vladimír Brieda, vedúci Oddelenia investičnej výstavby a riadenia projektov Mestského úradu v Banskej Bystrici.

Mesto v rámci budovania korčuliarskeho oválu citlivo pristupovalo aj k zeleni. V juhozápadnej časti sa chodník pre peších odklonil k detskému ihrisku a vonkajšiemu fitnes priestoru, čím sa zabránilo akémukoľvek výrubu stromov. V parku pribudlo nové osvetlenie, lavičky na oddych, ale aj lavičky na obutie korčúľ, odpadkové koše i profesionálna bezpečnostná kamerová zóna so systémom pripojenia na wifi.

„Po Námestí SNP, Robotníckom dome či radnici, vytvárame ďalšiu bezplatnú wifi zónu priamo v areáli korčuliarskej dráhy pod názvom SmartBanskaBystrica. Zamerali sme sa aj na zvýšenie bezpečnosti rozšírením kamerového systému s priamym automatickým napojením na príslušníkov mestskej polície. Ak dôjde v parku k incidentu, znečisťovaniu prostredia alebo ničeniu majetku mesta, systém na to stálu službu automaticky upozorní. Moderná technológia nám zároveň umožní monitorovať, koľko ľudí korčuliarsku dráhu využíva,“ dopĺňa prednosta MsÚ Martin Adamec.

Investícia do vybudovania relaxačno-oddychovej zóny, po verejnom obstarávaní, predstavuje sumu vo výške 275 000 eur, plus vyvolané investície na spevnenie nestabilného podložia v hodnote 18 000 eur. Z toho 100 000 eur získala samospráva z vládnej dotácie. 

 Korčuliarska dráha je pripravená privítať prvých korčuliarov

Korčuliarska dráha je pripravená privítať prvých korčuliarov


 
 

dnes je: 23.6.2018

meniny má: Sidónia

Dnes má službu:

Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 23.6. - 24.6.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 23.6. - 24.6.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
Sobota 30.6.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 30.6.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

104272395

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka