Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Kultúrne a športové akcie ku dňu 17. 11. 2018

ICBB 15.11. - 18.11.2018   podľa programu

cimbalový seminár.jpg

podľa programu

CIMBALOVÝ SEMINÁR A WORKSHOP


 

ICBB 15.11. - 30.11.2018   podľa jednotlivých podujatí

Proc NOVEMBREJazz klub.png

Jazz klub, Horná 12, Banská Bystrica

JAZZ KLUB - PROGRAM NA NOVEMBER


 

ICBB 17.11.2018   20:00h

Thomas_Hylland_Eriksen-Pressebilde-1.jpg

Bábkové divadlo na Rázcestí,Skuteckého 127/14, Banská Bystrica

SREDOSLOVENSKÉ FÓRUM

Stredoeurópske fórum v Banskej Bystrici navštívi slávny  antropológ Thomas Hylland Eriksen.
Tradičná jesenná konferencia prichádza opäť s výborným programom. Na                   Stredoeurópskom fóre v Bratislave budú v polovici novembra diskutovať hviezdy                     ako Svetlana Alexijevič, autorka ocenená Nobelovou cenou, historik Timothy                   Snyder, spisovateľ Bernhard Schlink a mnohí ďalší.    Ako už býva zvykom, fórum vyráža aj za hranice Bratislavy a po dvoch rokoch sa                               vracia do Banskej Bystrice, konkrétne do krásnej vily Bábkového divadla na                       Rázcestí, kde budú na výročie Nežnej revolúcie diskutovať podnetní hostia. Témy                       tohtoročnej diskusie sa dotknú domácich aj globálnych spoločenských                 fenoménov.    Hosťom banskobystrickej diskusie bude známy európsky antropológ a publicista                   Thomas Hylland Eriksen, ktorý je jedným z najväčších kritikov nórskeho                     nacionalizmu. Napísal knihu Overheating, v ktorej prichádza s teóriou, že svet sa                         prehrieva na osobnej aj globálnej úrovni, všetko je rýchlejšie, väčšie a je tu stále                             teplejšie. Diskusiu o zrýchľujúcej sa dynamike globálnych procesov, ktorá mení                     podobu demokracie, bude moderovať Radoslav Sloboda.    Domácu scénu zastúpia sociológGregorij Mesežnikovanovinár TomášGális, ktorí                       sa v novej knihe Rok protestov vracajú k jarným protestom. O tom, čo priniesli                             najväčšie občianske zhromaždenia od roku 1989 do slovenskej spoločnosti, a či                       emócia námestí môže ešte pomôcť zmene budeme hovoriť presne na výročie                       Nežnej revolúcie. Uvedenie knihy a diskusiu s hosťami moderuje Slavo Sochor.    17. novembra o 20:00 vás pozývame "schladiť sa" na Stredoeurópske fórum v                         Bábkovom divadle na Rázcestí.
Vstup je voľný!   
Podujatie organizuje OZ Projekt Fórum a Literárna bašta. 

FB event: https://www.facebook.com/events/579353669145635/
__________________________________________    kontakt       Hlavným partnerom Literárnej bašty  Slavo Sochor ​ je Fond na podporu umenia. 
program & pr 
info@literarnabasta.sk  +421 901 700 120 


 


English version

109743950

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka